Szarvas képviselte hazánkat a litvániai Békekenyér konferencián

2019. szeptember 25. 07:44
Tizenegy ország részvételével rendezték meg az Ötödik Békekenyér konferenciát Litvániában a múlt hétvégén. Hazánkat ebben az évben Bagdán Boglárka, agrárszakképzésért felelős helyettes államtitkára, valamint egy szarvasi delegáció képviselte.

A konferencia résztvevői a regionális és nemzetközi együttműködést hangsúlyozva olyan kérdéseket tárgyaltak meg mint a globalizáció, partneri kapcsolatok és nemzetközi együttműködések jelentősége. A rendezvényt a német agrártárca indította el 25 évvel a berlini fal és a vasfüggöny lebontása után - írja a beol.hu.

Az ajándékozott rozs magjából "Békekenyeret" fognak sütni - fotó: pixabay.com

Az első berlini eseményt követően minden évben más kelet-közép-európai európai uniós tagállam ad otthont a rendezvénynek. Három évvel ezelőtt Szarvason rendezték meg a konferenciát.

A szervezők évente egy csomag rozsmagot küldenek a 12 alapító európai országnak, hogy azok elvetése és learatása után, ünnepélyes megemlékezés során egy „Békekenyeret” süssenek a lisztből, amely szimbolizálja a népek közötti békét, összetartást és barátságot.

A Magyarországra küldött rozst minden évben Szarvason vetik el és aratják a NAIK ÖVKI területén és gondozásában.

agrotrend.hu / beol.hu

Kapcsolódó cikkek

Megkezdődött a védett őshonos és a veszélyeztetett mezőgazdasági állatfajták genetikai állományának tenyésztésében történő megőrzésére nyújtandó támogatáshoz kapcsolódó kifizetési kérelmek benyújtása

2016. március 09. 07:59
2016. március 1-ével megkezdődött a védett őshonos és a veszélyeztetett mezőgazdasági állatfajták genetikai állományának tenyésztésben történő megőrzésére nyújtandó támogatáshoz kapcsolódó kifizetési kérelmek benyújtása.
 

Munkahelyi stresszkalauz - 1. rész

2019. augusztus 13. 07:58
Cikksorozatunkban a munkahelyi stresszel foglalkozunk. Az alapoktól indulva sorra vesszük a stressz definícióját, szervezetünkre gyakorolt hatásait, különböző forrásait, a stressz kezelésének lehetséges módjait, és írunk az aktuális jogszabályi háttérről is. Az első részben a stressz fogalma és a szervezetünkben történő folyamatok kapnak helyet.