Százezerrel több az alkalmi munkás, mint 5 éve

2019. július 16. 08:14
Az idén júniusban a bejelentett alkalmi munkások száma elérte a 269 ezret, míg 5 évvel korábban csak 166 ezer volt – írja a Világgazdaság.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) adatai szerint öt év alatt az idegenfogalmi idénymunkások száma megduplázódott, míg a mezőgazdaságban kevesebben dolgoztak ebben a foglalkoztatási formában.

Az idénymunka és az alkalmi munka az egyszerűsített foglalkoztatás egy-egy fajtája. A legtöbb egyszerűsített foglalkoztatásban dolgozó a kereskedelemben helyezkedett el, de jellemző még ez a foglalkoztatási típus az építőiparban, a vendéglátásban és a mezőgazdaságban is – tudta meg a lap a NAV-tól.

Alkalmi munkák esetében a nyár a domináns időszak: míg idén januárban csaknem 189 ezer alkalmi munkás dolgozott, addig júniusban már 269 ezer. Általában a július a csúcs, és egyben a fordulópont – addig minden hónapban nő a létszám, majd csökkenni kezd – olvasható a Világgazdaságban.

adozona.hu

Kapcsolódó cikkek

Itthon még nagyon nem érte utol a távmunkát és a home office-t a jog

2019. május 17. 08:22
A magyar munkavállalók 55 százaléka szeretne otthonról dolgozni

Költözik a munkaerő?!

2021. június 03. 12:06
Tavaly 13 ezer fővel csökkent Budapest lakossága és az utóbbi négy évben folyamatos a fogyás. Hasonló a trend a megyeszékhelyeken, miközben egyre többen ingáznak a környékbeli településekről. Mekkora tehernövekedést jelent egy munkaadónak, ha hirtelen utazási költségtérítést kell fizetnie? Milyen módon lehet racionalizálni a költségeket? Mérlegen az utazási költségtérítés.