Szolnok térségében tetőzik a tiszai árhullám

2024. február 27. 16:10
Szolnoknál már tetőzött a Tisza.
 
A Tisza árhulláma hétfőn Szolnoknál 738 centiméterrel tetőzött, jelenleg Tiszaugnál tart az árhullám csúcsa – közölte a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kötivizig).
Szolnok térségében tetőzik a tiszai árhullám
Hozzátették, hogy Szolnoknál 737-738 centiméteren állt a vízállás, összesen 25 órán keresztül – írták.
Szolnok térségében tetőzik a tiszai árhullám | mérnökvagyok.hu
A Kiskörei vízlépcsőnél hétfőn 16 órakor – Kisköre-felső vízmércén mért 724 centiméteres vízállásnál – megkezdték a duzzasztást. Az alvízi folyószakaszon az apadás mértékét a vízlépcső üzemrendje befolyásolja – tudatta az igazgatóság.
 
A vízállások kedd reggel 7 órakor Tiszafürednél 636 centiméter, apadó, Kisköre-alsónál 701 centiméter, apadó, Tiszaroffnál 750 centiméter, apadó, Szolnoknál 734 centiméter, apadó, Martfűnél 657 centiméter, apadó, Tiszaugnál pedig 561 centiméter, tetőző – sorolták.
Promenad24
A Kötivizig hétfőn 18 órától elsőfokúra csökkentette a készültséget Kisköre és Fegyvernek, illetve Doba között. Az igazgatóság továbbra is nappali figyelőszolgálatot lát el a Tisza mentén Kiskörétől Csongrádig, illetve Lakitelekig, valamint a visszaduzzasztással érintett Zagyva-szakaszon – áll a vízügyi igazgatóság közleményében.
 
forrás: agroinform.hu

Kapcsolódó cikkek

A kiskunsági gazdák is sokat buknak a gyenge gabonaárakon

2023. október 26. 15:52
Még a közepesen erős, bő 7 tonnás országos átlagot sem éri el a kukorica termésátlaga Bács-Kiskun megyében. Az átlag sok helyen 5 tonna körül alakul, ami jelentős, hektáronként akár több százezres veszteséget okozhat. Ez már más kötelezettségvállalások teljesítését is fenyegeti.

Portfolio díj: az év állattenyésztője

2022. december 20. 14:36
Kicsiben kezdte, ma már sajtüzemnek adja el a tejet a magyar családi gazdaság
 
Évente közel 5 millió liter tejet termel a Hajdú-Bihar megyében található hajdúböszörményi Formula GP. Kft., melyet a helyi sajtüzem részére értékesít. A családi vállalkozás több, mint 30 éve működik, és az eleinte csak növénytermesztéssel foglalkozó cég ma már lucernafeldolgozó üzemmel, egy szarvasmarha-, illetve egy sertésteleppel, valamint az állatokat ellátó keverüzemmel is rendelkezik. A Portfolio Csoport idén is díjazta a legsikeresebb és legkiemelkedőbb agrárgazdasági szereplőket, 2022-ben az Év állattenyésztője ifj. Sántha Imre, a Formula GP. Kft. ügyvezetője lett.