Tokaj-Hegyalja kincsei

2023. május 22. 14:19
A hazai földben megtermelt helyi termékek és az azokból készült élelmiszerek hazai értékesítése hozzájárul környezetünk gazdasági fejlődéséhez, az élhető, fenntartható vidéki élethez - jelentette ki dr. Nobilis Márton, az Agrárminisztérium élelmiszeriparét és kereskedelempolitikáért felelős államtitkára, Tokaj-Hegyalja kincsei konferencián, pénteken, Tokajban.
 
Tokaj-Hegyalja kincsei
Az államtitkár kifejtette, hogy a kormány kialakította egy nemzeti minőségrendszert. A Kiváló Minőségű Élelmiszer védjegyrendszer fő célja a kiemelkedően magas minőségű élelmiszerek megkülönböztetése a piaci kínálatban szereplő más termékektől.
 
Dr. Nobilis Márton felhívta a figyelmet arra, hogy a helyi termékek megvásárlásával egyrészt jelentősen rövidítünk az értékesítési láncon, másrészt segítjük a vidéki termelők gyors piacra jutását. Ezt nevezzük rövid élelmiszer-ellátási láncnak. A helyi termékek kiváló minőséget képviselnek, mivel a helyi termelők általában odafigyelnek a termelési folyamatokra, az alapanyagok kiválasztására és az előállítás minőségi szabványainak betartására. Az ilyen termékek jellemzően frissek, természetesek és ízletesek, mivel a helyi termelők gyakran hagyományos módszerekkel dolgoznak, és regionális alapanyagokat használnak fel.
 
Az államtitkár kitért arra is, hogy a  helyi termékek felhasználását tekintve a magánháztartások mellett jelentős felvevőpiacot képviselnek az étkeztetők és a vendéglátók is. Egy jogi szabályozásnak köszönhetően pedig 2023. január 1-jétől legalább a beszerzett termékek összértékének 80%-a a közétkeztetési rövid ellátási láncban beszerzett termékekből, illetve helyi élelmiszertermékekből kell származzon. Míg a kormány építi és támogatja a Magyar Élelmiszeripar Bajnokait, addig hatalmas lehetőség, felelősség és szerep van a kis és helyi termelőkben is– zárta sorait.
 
 
forrás: AM sajtóiroda

Kapcsolódó cikkek

Bírságot kockáztatsz, ha nem szolgáltatsz adatot

2023. január 27. 17:34
A talajvédelmi hatóság 10 000-100 000 forint közötti összeget szabhat ki.
 
A nitrátérzékeny területeken gazdálkodóknak, valamint a területi érzékenységtől függetlenül minden állattartónak, aki a magánszemély háztartási igényeit meghaladó mértékben állatot tart* az előző naptári évre vonatkozóan (január 1.-december 31.) adatszolgáltatást kell tennie a gazdálkodási naplóban szereplő adatok alapján 2022. január 1.-2022. március 31. között - írja a nak.hu a tájékoztatójában.
 

Tovább fejlődik a lovasoktatás

2024. július 09. 15:25
A magyar lovasoktatás megújítását és a lovas sportok fejlődését is szolgálja, hogy a Kecskeméti Hírős Lovarda üzemeltetését a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem veszi át – jelentette ki Nagy István agrárminiszter.