Tombolt a keddi vihar, sok kárt hagyott maga után

2023. május 25. 13:34
Minden megtörtént, amire a meteorológia figyelmeztetett.
 
Fákat döntött ki, elektromos vezetékek rongált meg a kedd esti felhőszakadás, zivatar és az erős szél, ami számos feladatot ad a tűzoltóknak – közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság az MTI-vel.
Tombolt a keddi vihar, sok kárt hagyott maga után
A tájékoztatás szerint főként kidőlt fák miatt riasztják az egységeket, elsősorban Nyugat-Magyarország érintett, azonban a viharos időjárás koraeste a fővárost is elérte.
 
A részletekről azt írták, hogy a Komárom-Esztergom vármegyében, Tata és Kömlőd között, a 8137-es úton egy fa dőlt az úttestre és mindkét sávot elfoglalta, a tűzoltók távolították el. Tata belvárosában ugyancsak egy kidőlt fa akadályozta a közlekedést – tették hozzá.
 
A leglátványosabb felvételek azonban egyértelműen Tatabányáról érkeztek, ahol a hirtelen lezúduló esőt egyszerűen nem bírták elnyelni a csatornák, volt olyan aluljáró, ahol legfeljebb vízibiciklivel lehetett volna csak közlekedni.
illusztráció
Környén kiöntött az Által-ér, a Duna egyik mellékfolyója, a víz több udvart is elárasztott. A Győr-Moson-Sopron vármegyei Sopronban az esőzések miatt nagy mennyiségű víz folyt be egy patikába, két személyautó pedig beragadt egy vasúti átjáróba – közölték.
 
A katasztrófavédelem beszámolt arról is, hogy a Somogy vármegyei Hetesen egy fa életveszélyesen megdőlt a viharban, egy házat veszélyeztetve.
 
A fővárosban, Óbudán egy nagyméretű fa három parkoló autóra zuhant. Zuglóban, a Róna utcában félig leszakadt faágak autókat rongáltak meg. A XVI. kerületben, az Ostorhegy utcában villanyvezetékre esett egy faág, majd kigyulladt.
 
A közlemény szerint a Pest vármegyei Nagymaroson és Remeteszőlősön is fákat döntött ki a szél. Tápiószecsőn, a Külső Sági úton egy fa teljesen elzárta az utat, míg a Heves vármegyei Verpeléten egy negyven centiméter átmérőjű fa dőlt a Mikes Kelemen útra, akadályozva a forgalmat.
 
Az Időkép beszámolója szerint Verpeléten borsó nagyságú jég hullott.
 
forrás: idokep.hu

Kapcsolódó cikkek

Német politikusok az európai agrárium végét vizionálják

2024. július 19. 16:07
Szükség van-e az ukrán mezőgazdasági termékek importkorlátozására?
 
A Német Parasztszövetség (DBV) elnöke, Joachim Rukwied a Frankfurter Allgemeine Zeitungnak adott nyilatkozatában kifejtette: Ukrajna EU-csatlakozása több komoly fenyegetést és súlyos terhet jelent a német mezőgazdaságra, és azt alapjaiban rendítheti meg, sőt az egész európai mezőgazdaság fennmaradását is veszélyezteti.

Stabil és kiemelt termékpálya a jövőben is a díszkertészet

2024. szeptember 03. 14:47
A díszkertész ágazat helyzete stabil, és középtávon jelentős növekedési potenciált rejt magában - mondta Farkas Sándor, az Agrárminisztérium miniszterhelyettese kedden, Szigetszentmiklóson, a HungaroGreen 2024 kertészeti szakkiállítás megnyitóján, a magyar díszkertész ágazat szakmai napján.