Törlik az összes Lufthansa-járatot a sztrájk miatt – reagált a Budapest Airport
2024. február 19. 16:58
A Lufthansa földi személyzetének kedd hajnalban kezdődő sztrájkja már a hétfői közlekedésre is hatással van. Törlik ugyanis az LH 1342 járatszámú Frankfurt-Budapest járatot, kedden pedig minden járatot Budapest és Frankfurt, illetve Budapest és München között – felelte a Budapest Airport a Világgazdaság érdeklődésére.

A Lufthansa németországi földi kiszolgálóinak munkabeszüntetése miatt a légitársaság a hétfői LH 1342 járatszámú Frankfurt-Budapest járatát, valamint minden 2024. február 20-án Budapest és Frankfurt, illetve Budapest és München között közlekedő járatát törölte – közölte a Budapest Airport a Világgazdaság érdeklődésére.
A repülőtér válaszai szerint, amennyiben további változás áll be a menetrendben, újabb tájékoztatást adnak ki, egyúttal kérték az utasokat, további információért vegyék fel a kapcsolatot a légitársasággal.
Az Austrian, a Brussels és a Swiss járatait nem törlik
A Budapest Airport hozzátette: a munkabeszüntetés a Lufthansa-csoport Budapestre járatot üzemeltető további légitársaságait (Austrian Airlines, Swiss, Brussels Airlines) nem érinti, azok jelen állás szerint a sztrájk idején változatlanul közlekednek.
A bő egynapos sztrájk a Lufthansa két fő csomópontjának számító frankfurti és müncheni repülőtereket, valamint Berlint, Düsseldorfot, Hamburgot, Köln-Bonnt és Stuttgartot is érinti.

A Verdi szakszervezet bejelentése szerint a Lufthansa földi kiszolgálói kedd hajnali 4 órától szerda reggel 7.10-ig sztrájkolnak.
A Verdi 12,5 százalékos béremelést követel a földi kiszolgáló személyzet 25 ezer dolgozója számára, vagyis legalább havi 500 euró (194 ezer forint) többletet 12 hónapos időszakra, valamint 3000 euró (1,17 millió forint) egyszeri kifizetést az infláció ellensúlyozására.
A sztrájk által érintett repülőterek: Frankfurt, München, Hamburg, Berlin, Düsseldorf, Köln és Stuttgart. Michael Niggemann, a Lufthansa emberi erőforrásokért felelős igazgatósági tagja szerint a sztrájk nem szerencsés, mivel a német légitársaság a tárgyalások során „messzemenő” ajánlatot tett – amelyet a Verdi elutasított –, és ez kellemetlenséget okoz az ügyfeleknek és a személyzetnek egyaránt.
Egy hasonló sztrájk miatt február elején ezer tervezett járatból 900-at töröltek, ami mintegy százezer utast érintett.

Németországot, Európa legnagyobb gazdaságát számos országos sztrájk sújtja, amelyek a légi közlekedést, a vasutat és a tömegközlekedést érintik. Németországban gyakorlatilag mindennapossá váltak a munkabeszüntetések. Január elejétől több kulcsfontosságú ágazat is leállt Németországban, tüntettek a gazdák, majd hat napig a mozdonyvezetők, ami jelentős károkat okozott Európa egyébként is gyengélkedő legnagyobb gazdaságának.
Németország gazdasága továbbra sem jutott túl a holtpontján. A recesszióban lévő német gazdaság bruttó hazai terméke csökkent 2023 utolsó negyedévében, ami várhatón a jövőben is így marad.
forrás: vg.hu
Kapcsolódó cikkek
Cél az EU átlag-életszínvonal elérése
2023. november 14. 14:33
A Nemzeti Gazdasági és Társadalmi Tanács, mint az Országgyűléstől és a Kormánytól független konzultációs, javaslattevő és tanácsadói testület, 2023. november 10. napján tartotta ez évi negyedik és egyben utolsó plenáris ülését, ahol a résztvevők a következő nyilatkozatot fogadták el.
Orbán Viktor: a multik árspekulánsként emelik az árakat
2023. július 28. 11:35
A nagy élelmiszerláncok, a multik árspekulánsként viselkednek: olyan körülmények között is emelik az árakat, amikor annak semmifajta alapja nincs - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című mai műsorában.
A kormányfő hangsúlyozta: az a dolguk, hogy letörjék az inflációt, ezért vannak az árstopok, a kamatstop, az árfigyelő rendszer, a kötelező akciózás és az, hogy SZÉP-kártyával is lehet venni élelmiszert a boltokban.