Új Agrofotó kiírás hamarosan!
2024. április 12. 16:02
Örömhír! ????????
???? Tartsátok készenlétben a fényképezőgépeket, mert hamarosan új kiírással jelentkezik az agrofotó! ????

???? Ha imádjátok megörökíteni a mezőgazdasági élet szépségeit, vagy csak szeretnétek megmutatni, hogy milyen színes és változatos lehet az agrárvilág, akkor ez a lehetőség nektek szól! ????
Kövessétek figyelemmel az oldalt, hogy ne maradjatok le az újdonságokról és a részletekről! ????✨
forrás: agrotrend.hu
Kapcsolódó cikkek
Az EU intézkedéseket javasol a műanyag pelletekből származó mikroműanyag-szennyezés megelőzésére
2023. október 19. 16:54
Az Európai Bizottság intézkedéseket javasol a műanyag pelletek nem szándékos kibocsátásából eredő mikroműanyag-szennyezés megelőzésére – közölte a brüsszeli testület hétfőn.
A bizottság kiemelte: a műanyag, néhány milliméteres átmérőtől akár a több centiméteres átmérős nagyságig terjedő pellet a nem szándékos mikroműanyag-szennyezés egyik legnagyobb forrása. Az intézkedést indokolja, hogy jelenleg évente mintegy 52-184 ezer tonna pellet kerül a környezetbe a helytelen kezelés miatt.
Itt a magyar találmány! Retteghetnek a veszélyes ázsiai lódarazsak
2023. október 20. 17:04
Védekezési stratégia kidolgozását és intézkedések megkezdését teszi szükségessé a jelenlétük.
Az agrárszakma és a nagyközönség aggodalmát is felkeltette az a tény, hogy idén nyáron első ízben figyelték meg Magyarországon az invazív ázsiai lódarázs egyedeit. A fajjal kapcsolatos vizsgálatokban a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem kutatói is kulcsszerepet vállaltak. Kiderítették például, hogy a faj Európa felől érkezett hazánkba, de részt vettek egy olyan eszköz felépítésében is, amely segítséget jelent a faj jövőbeli terjedésének lassításában.