Új biocímke Németországban

2023. április 25. 09:07
Arany, ezüst, bronz – a közétkeztetés és az éttermek biorészlegének új logója azt mutatja, hogy a vásárolt áruk mekkora része származik környezetbarát mezőgazdaságból. E célból új oktatási és ellenőrzési rendszert kell még létrehozni.
Új biocímke Németországban
Az étkezdékben és éttermekben hamarosan új logóval azonosíthatják majd a bioételeket. Erről nyújtott be rendelet tervezetet Cem Özdemir Németország mezőgazdasági és élelmezési minisztere. A szabályozás célja az is, hogy a menzákon vagy éttermekben fogyasztók jobban meg tudják különböztetni mely egyes ételek, illetve az összetevők vesznek részt a biotanúsításban.
Özdemir elmondta, hogy a napi 17 millió vendéget fogadó közétkeztetési intézményekben óriási lehetőségek rejlenek abban, hogy egészséges, tápláló és fenntartható ételeket biztosítsanak kicsiknek és nagyoknak.
Az új logóval a beszállítók önként, egyszerűen és ellenőrizhetően címkézhetik a bioadagot. A tervek szerint az arany szintek 90-100 százalékban biotermékek, az ezüst 50-89 százalék, a bronz pedig 20-49 százalékos arányban szerepel – minden esetben a össz áruvásárlás pénzbeli értéke alapján mérve.
 
Összességében a szövetségi kormány erősen az ökológiai gazdálkodás növekedésre törekszik. A céljuk, hogy 2030-ra a szántóföldek 30 százalékán biotermesztés legyen. A legfrissebb, 2021-es adatok szerint ez a teljes mezőgazdasági terület 10,9 százaléka volt a 2020 végi 10,3 százalék után. Jelenleg Németországban az összes gazdaság csupán 14 százaléka biogazdálkodású.
 
Forrás: Frankfurter Allgemeine Zeitung

Kapcsolódó cikkek

MÉDOSZ HÉTVÉGE

2023. október 24. 17:04
Idén is megrendezésre kerül a MÉDOSZ-hétvége Hajdúszoboszlón!
Minden tagunkat szeretettel várjuk!

Rengeteg fabútor végzi égetőkben, vagy lerakókban

2023. június 08. 13:46
Magyarországon évente mintegy 43-59 ezer tonna fabútorhulladék keletkezik, amelyből 3-5 ezer tonnát helyeznek lerakóba, és 14-19 ezer tonna kerül égetőkbe az IKEA friss tanulmánya szerint, amelyet a vállalat kedden juttatott el az MTI-hez.
A lakossági felmérésben a válaszadók többsége (54,6 százaléka) jelezte, hogy selejtezett le bútort az elmúlt egy év során. Ennek leggyakoribb oka az volt, hogy a bútorokat újakra cserélték (32,7 százalék), a bútorok elöregedtek (31,9 százalék) vagy megsérültek (25,8 százalék) - közölte Bálint Attila, az IKEA Magyarország fenntarthatósági felelőse.