Új szőlőültetvény telepítése: szabályok, határidő, nyomtatványok
2023. március 07. 18:27
A Hegyközségek Nemzeti Tanácsának tájékoztatása.
Az új telepítési engedély iránti kérelmet 2023. április 1. és április 30. között lehet benyújtani a létesítendő ültetvény helye szerint illetékes hegybírónál, olvasható a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának honlapján.
A borszőlőültetvények területnagysága az uniós szabályokkal összhangban legfeljebb az előző borpiaci évben megállapított belföldi szőlőterület 1%-ával növelhető Magyarországon, amely 2023-ban 602 hektár.
Azok a hegyközségi tagok, akik telepítési jog/jogosultság felhasználása nélkül valósítanának meg a borszőlőültetvény-létesítést, április 30-ig igényelhetik az új telepítési engedélyt.
További részletek, a szükséges mellékeletek listája és a kérelem benyújtásához szükséges formanyomtatványok a HNT honlapján érhetőek el:
forrás: agroinform.hu
Kapcsolódó cikkek
Ismét változik a támogatási rendszer, jön az új AKG!
2023. november 16. 17:20
Szükségessé vált a KAP Stratégiai Terv módosítása.
A szántóföldi növénytermesztésben fontos a termelési szerkezet differenciálása, speciálisabb piacképes fajták termesztése, tudatosabban szükséges gazdálkodni az inputanyagokkal, továbbá kedvezőtlenebb adottságú területeken érdemes nyitni a kevéssé energiaintenzív termesztési technológiák alkalmazása felé, megfelelve az ökológiai szempontoknak – mondta az Agrárminisztérium mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkára a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által szervezett kaposvári gazdafórumon szerdán.
Életbe lép az Európai Unió olajembargójának második fázisa
2023. január 30. 13:49
Február 5-én életbe lép az Európai Unió olajembargójának második fázisa, hogy ez pontosan milyen következményekkel jár, azt Hortay Olivér ismertette Facebook-videójában.
Az Európát sújtó súlyos dízelhiányt az EU úgy próbálja enyhíteni, hogy másfél millió hordó üzemanyagot importál, ennek mintegy felét Oroszországból. Egyelőre nem tudni, miként fogja pótolni az unió a kieső mennyiséget. Kína és India kerülhet szóba, de ezekből az országokból csak korlátozott kapacitás érkezhet, s az is drágábban. Mindezeken túl a kínai és indiai finomítok orosz kőolajat használnak – mondta el a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia- és klímapolitikai üzletágának vezetője.