Újabb földmutyi sejlik fel Hajdú-Biharban

2016. március 03. 12:36
Az eladásra kijelölt állami földek között szerepel egy olyan terület, amelyet az Orbán-kormány rendelettel nyilvánított kiemelt fontosságú fejlesztési területnek, így nem is lehetne árverésre bocsátani. Csütörtökön mégis eladhatják. A debreceni MSZP földmutyit gyanít.

- Véletlen, kapkodás? Vagy tudatos terelés? A helyi földtulajdonosok sem tudják - olvasható Huszka Imre Hajdú-Bihar megyei MSZP-elnök sajtóközleményében, amelyet a holnapra tervezett debreceni állami földárverés kapcsán adott ki.

A szocialista megyei elnök közölte, egy 9,7 hektáros, 7735 négyzetméteres, 312,9 aranykorona értékű szántót bocsátottak licitre 33 millió 350 ezer forint kikiáltási áron, ám a terület szerepel egy kormányhatározatban fejlesztésre kijelölt ingatlanok között, így azt nem lehetne árverésre bocsátani. 

Huszka Imre emlékeztetett rá: egy hasonló „tévedés" miatt egy ingatlant már visszavontak. (Erről az ügyről lapunk is beszámolt annak kapcsán, hogy a szocialisták észrevettek a gyanús földeladási tervet. Erre a nemzeti földalapkezelő visszakozott, s mégsem bocsátotta árverésre a debreceni reptér melletti földet.)

Az MSZP hajdúsági elnöke föltette a kérdést: egy jól értesült licitáló csendben jól jár a hamarosan többszörös árú fejlesztésre kijelölt területtel? Szerinte kérdés az is, hogy miért nem inkább közvetlenül a fejlesztőnek, Debrecen városának adja át a területet az állam, ha fejlesztésre kijelölte? 

Forrás: Népszabadság 

Kapcsolódó cikkek

A szélsőséges nyár az ásványvízforgalmat se kímélte, egyszerre tépázta meg és húzta fel

2019. október 01. 09:28
A Global Data nemzetközi piackutató szerint 2019. II. negyedévében a palackozott ásványvizek forgalma 7 százalékkal 363,8 millió literre csökkent a tavaly bázisidőszakhoz mérten, ami elsősorban a szélsőséges időjárásnak tudható be, de továbbra is Európa élmezőnyébe tartozunk az egy főre jutó fogyasztásban.

Durván elbukja a szabadságát több százezer magyar - kik vannak közöttük?

2017. augusztus 03. 09:42
"Spórol" a dolgozók szabadságával a magyar vállalkozások tekintélyes része. Szakértők szerint e probléma sokkal komolyabb annál, mint amennyire látszik, s főként, mint amennyire a foglalkoztatáspolitika adatai tükrözik azt. A dolgozók jó része nem tudja, vagy a pénzmegvonás miatt nem akarja kivenni nyári szabadságát sem (van aki évek óta), mások viszont egyszerűen félnek, hogy elveszítik állásukat, ha kiállnak magukért.