Újranyitott két alföldi termálfürdő

2023. február 13. 12:41
Február 10.-én a Tiszaörsi Termálfürdő és a Csongrádi Gyógyfürdő ismét megnyitotta kapuját a vendégek előtt. Utóbbi a nyitónapra különleges programokkal, többek között éjszakai fürdőzéssel és szauna szeánszokkal készült.
Tiszaörs hárommedencés termálfürdője tavaly októbertől heti három nap volt nyitva egészen a januári bezárásáig és ez az újranyitást követően is így lesz. A fürdő péntektől vasárnapig várja a vendégeket 9 és 18 óra között. Ugyan a nyitvatartás egy órával tovább tart, ezzel együtt a belépők árai is emelkedtek. Míg novemberben egységesen 2000 forintba került minden jegy, ebben az évben a felnőtt napijegy 2500 forintba, a diák és nyugdíjas belépő 2200 forintba kerül majd - írja a termalonline.hu.
Újranyitott két alföldi termálfürdő
A Csongrádi Gyógyfürdő január 9-én zárt be, részben az energiaárak emelkedése és a spórolás, részben pedig a szükséges karbantartások elvégzése miatt. A város polgármestere a bezáráskor azt nyilatkozta, hogy  hogy hasonló leállásra nem lesz már többet szükség az év végéig. A február 10-i nyitás napjára a gyógyfürdő programokkal is készült a vendégeknek, többek között (elő)Valentin-napi szaunafelöntésekkel 19, 20 és 21 órai kezdettel. A fürdő kivételesen csak 23 órakor zár majd, így éjszakai fürdőzésre is számíthatunk.
 
forrás: turizmus.com

Kapcsolódó cikkek

Újranyitották a Kristály Múzeumot Ajkán

2023. október 11. 16:34
Évtizedes álma vált valóra az ajkai városvezetésnek a 2019-ben bezárt Kristály Múzeum megvásárlásával.
 
A szombati megnyitón Schwartz Béla polgármester köszöntőjében felidézte, hogy az Ajkai Üveggyár elődjében 1878-ban kezdődött meg a gyártás, és a termelést 2019-ben fejezték be. Ekkor az 1984-ben megnyílt múzeumot is bezárták.

Ősláp és erdőrezervátum

2023. május 31. 10:54
Magyarország legnagyobb egybefüggő síkvidéki erdőtömbje, Somogy zöld szíve 1993 óta áll a KASZÓ Zrt. gondozásában. Története azonban sokkal régebbre nyúlik vissza, már hercegi tulajdonban is színvonalas, fenntartható gazdálkodás zajlott a területen. Ezt az örökséget őrzi az erdőgazdaság, miközben óvja és népszerűsíti a természeti értékeket, köztük a Kaszó település határában lévő Baláta-tavat.