Uniós forrásokat csoportosítanak át Tolna megyén belül

2016. június 21. 08:29
Várhatóan ősszel átcsoportosítják a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) Tolna megyei, 27,5 milliárd forintos keretén belüli forrásokat a gazdaságfejlesztési projektek javára - mondta a Tolna megyei közgyűlés elnöke hétfőn Tamásiban.

Fehérvári Tamás a Tolna megyei fejlesztésekről tartott sajtótájékoztatón hozzátette: azoknak a pályázati kiírásoknak a keretét csökkentik, amelyekre kisebb az önkormányzatok érdeklődése. Ilyen például az önkormányzati épületek energetikai korszerűsítése, amelyre négymilliárd forintot terveztek. A módosítással nőhet a gazdaság- és turizmusfejlesztésre jutó, jelenleg mintegy 5 milliárd forintos keret - mondta.

Beszámolt arról, hogy Tolna megyében idén a rendelkezésre álló összegből közel 26 milliárd forintra írtak ki pályázatokat, a következő évre 2-3 milliárd forint pályázható forrás marad. Eddig két kiírás pályázatairól döntöttek: a Tolna megyei foglalkoztatási paktum 1,2 milliárd forintos projektjéről, illetve a megye alsóbb rendű útjainak 1,7-1,8 milliárd forintos felújításáról. Az útprogram révén közel 20 kilométernyi négy és öt számjegyű út újulhat meg. Közlése szerint júliusban barnamezős területek rehabilitációjáról, augusztusban megújuló energiaforrások kihasználását elősegítő, városrehabilitációs pályázatókról és a helyi foglalkoztatási együttműködésekről hoznak döntést.

Hirt Ferenc, Tolna megye fejlesztési biztosa elmondta: Tamási térségében kézimunkaigényes mezőgazdasági ágazatokat, például gyógynövény-termesztést honosítanának meg, illetve az Ős-Dráva programhoz hasonló fejlesztési programot dolgoznak ki Dél-Fejérben és Észak-Tolnában.

A két térség hasonló gondokkal küzd - jegyezte meg, a 38 ezer lakosú Tamási térségében például sok az "alvó" település, közel ezer ember ingázik naponta Dunaújvárosba, Székesfehérvárra, Tabra.

Forrás: agrarszektor.hu

Kapcsolódó cikkek

Vihar- és a jégkárok esetén az agrár-kárenyhítési rendszer segíti a gazdákat

2016. július 22. 08:37
A mezőgazdasági káreseményeket, mint például a jégeső-, vagy a belvízkár, a bekövetkezéstől számított 15 napon belül kell bejelenteniük az agrár-kárenyhítési rendszerben tag gazdálkodóknak. Így a kárenyhítési alapból érkező forrásoknak köszönhetően csökkenthető az az anyagi veszteség, amelyet terményeikben az időjárás okozott. A Mezőgazdasági Kockázatkezelési Rendszer elektronikus alkalmazása a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) honlapján érhető el.

Tarolt a fagy, kiderültek az AKG és ÖKO eredmények

2016. május 09. 09:12
Korán indult a tavasz, hirtelen lett meleg, így a múlt heti hideg szinte minden növénynél kárt okozhatott. A fagykár mellett a hét másik jelentős eseménye az AKG és az ÖKO pályázatok pontszámainak megjelenése – az Agroinform.hu heti hírösszefoglalója.