Útjára indult a nemzeti élelmiszergazdasági program

2016. szeptember 07. 08:30
A Földművelésügyi Minisztérium ma társadalmi vitára bocsátja a nemzeti élelmiszergazdasági programot, amely 2050-ig szab irányt a magyar mezőgazdaságnak.

A dokumentum nem csupán Európai Uniós összehasonlításban elemzi a magyar mezőgazdaság jelenlegi helyzetét; kitér a hosszú távon érzékelhető nagy nemzetközi trendekre is, 35 év távlatában gondolkodva.

A társadalmi vitára bocsátott nemzeti élelmiszergazdasági program számba veszi az eddigi eredményeket és emellett összegyűjti azokat a kihívásokat és ágazati feladatokat is, amelyekkel a magyar mezőgazdaság jövője markánsan és hatékonyan befolyásolható. Kitér a stratégiailag felvázolható célokra, elemzi az élelmiszergazdaság versenyképességében rejlő lehetőségeket, továbbá sorra veszi az élelmiszergazdaság szervezéséhez, fejlesztéséhez, a termeléshez és a termékpályákhoz kötődő kérdéseket is.

A nemzeti élelmiszergazdasági program társadalmi vitája sajtótájékoztatóval indul, amelyet Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter tart ma. A dokumentum teljes anyaga itt letölthető.

A Földművelésügyi Minisztérium a nemzeti élelmiszergazdasági program kapcsán, az elelmiszergazdasagiprogram@fm.gov.hu címen szeptember 12-től várja a szakmai hozzászólásokat.

Forrás: kormany.hu

Kapcsolódó cikkek

"Silány élelmiszerek": magunkkal rántottuk a horvátokat is

2017. március 30. 07:37
Járványszerűen terjednek a nagy nemzetközi cégek által forgalmazott termékek minőségét ellenőrző vizsgálatok. Hamarosan Horvátországban végeznek laboratóriumi teszteket élelmiszeripari és háztartás-vegyipari cikkeken. Délnyugati szomszédainknál öt ember közül négyen gondolják úgy, hogy a multinacionális vállalatok sokkal alacsonyabb minőségű élelmiszert és italokat adnak el nekik. Az erre irányuló magyar vizsgálatok nem tártak fel élelmiszerbiztonsági kockázatot.

Hőségben ezekre figyeljen a munkában

2017. június 22. 09:33
A hőség idején a munkáltatóknak hűtött védőitalt, rendszeres – óránként legalább 5, de legfeljebb 10 perces – pihenőidőt kell biztosítaniuk a szabadban dolgozó munkavállalók számára, lehetőleg hűvösebb, árnyékos helyen – hívta fel a figyelmet a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) munkavédelmi főosztálya.