Változtak az állami földek bérbeadási szabályai

2013. augusztus 04. 18:16
A rendelet péntektől hatályos, így a már meghirdetett, de még nem értékelt pályázatokra is vonatkozik.
Változtak az állami földek bérbeadási szabályai

A Nemzeti Földalapba tartozó, több földrészletből álló, de legalább 100 hektáros terület bérbeadási pályázatain több nyertest is lehet hirdetni, az értékelő bizottság javaslata szerinti megosztásban - az erről szóló kormányrendelet a legutóbbi Magyar Közlönyben jelent meg.

A 2010-es kormányrendeletet módosító jogszabály szerint a pályázók figyelmét már a kiírásban fel kell hívni a több nyertes lehetőségére, a pályázónak pedig alá kell írnia azt a nyilatkozatot, amelyben ezt tudomásul veszi.

A bírálatnál első helyre kerül az összességében legelőnyösebb ajánlatott tett pályázó, majd nyertessé nyilváníthatók azok is, akik hozzá képest 10 százalékkal kevesebb pontszámot értek el.

A nyertesek száma a bérbe adandó terület nagyságától függ: az első számú nyertesen túl, 100-150 hektár között további egy, 150-200 hektár között kettő, 200-250 hektár között három, afelett pedig további négy pályázó nyilvánítható nyertesnek.

A sorrend a pontszám alapján alakul ki, a föld felosztására közöttük az értékelő bizottság tesz javaslatot, a nyertesekkel egy okiratban köti meg a bérleti szerződést a Nemzeti Földalap azzal, hogy őket együttműködésre kötelezi.

 

Kapcsolódó cikkek

Újabb fontos lépés az illegális vetőmagpiac ellen

2016. augusztus 08. 08:17
Nagyon fontos döntésnek tartja a Vetőmag Szövetség Szakmaközi Szervezet és Terméktanács, hogy a Földművelésügyi Minisztérium előírta, hogy a szántóföldi- és zöldség vetőmagok forgalmazásánál azok címkéjén a hatósági nyilvántartásra utaló sorszámot fel kell tüntetni. Ezzel újabb komoly lépés történt a nyomonkövethetőség elősegítése és az illegálisan forgalmazott vetőmagok visszaszorítása érdekében.

7 ok, amiért egy csapat szétesik

2018. szeptember 18. 10:51
Az utóbbi években közelről és távolról számos cég életébe nyerhettem betekintést. Láttam jól működő csapatokat is, amelyek egy idő után széthullottak. Felvetődik a kérdés: baj-e, ha egy team szétesik? Nyilván, ha a tagok máshol jobban ki tudják kiaknázni a bennük rejlő tehetséget, a cég pedig egy új, ütőképesebb csapatot épít, akkor nem. Ez azonban érzésem szerint csak az esetek kis részét jelenti. Biztos vagyok benne, hogy minden kedves olvasómnak vannak saját élményei a témában. Most a bennem felhalmozódott tanulságokat próbálom szintetizáln