Visszautalhatom-e felmondás után a SZÉP kártyámról a cafeteriát?
2019. június 03. 07:53
Felmondással megszüntettem a munkaviszonyomat április elsejével. A munkaadó által nekem szép kártyára átutalt cafeteria összegét a munkabéremből szeretnék levonni. A cafeteria összegét béren kívüli juttatásként kaptam, és csak bizonyos szolgáltatások igénybevételére használhatom. A szép kártyámon megvan még az egész összeg. Mit kell tennem, hogy onnan tudjam visszautalni a munkáltatómnak?
Az adott helyzetben meg kell vizsgálni, hogy a munkáltató juttatási szabályzata hogyan rendelkezik az ilyen esetekről.
Amennyiben az Ön által leírt eljárást tartalmazza a szabályzat, és Ön ezt el is fogadta valamilyen módon, akkor jogszerű a tervezett elszámolás.
Ha nincs ilyen szabályzat, nem rendelkezik az ilyen esetekről vagy Ön ezt nem fogadta el, akkor lehetőség van megegyezni más megoldásban is.
Javaslom, egyeztessen a Széchenyi Pihenő Kártya szolgáltatóval, hogy van-e mód a munkáltatónak való visszautalásra.
Ha igen, akkor ez mindenki számára jó megoldás lehet.
hrportal.hu
Kapcsolódó cikkek
Kedvezményes finanszírozás az agráriumban
2020. március 12. 13:15
Finanszírozási szempontból ma a mezőgazdaság az egyik legjobban teljesítő ágazat, emellett pedig jelentős növekedési potenciállal is bír – hangsúlyozta Herczegh András, az Agrár-Vállalkozási Hitelgarancia Alapítvány (AVHGA) ügyvezető igazgatója. Az AVHGA készfizető kezesség nyújtásával támogatja a mezőgazdasági, illetve a vidéki mikro-, kis- és középvállalkozások hitelhez jutását. Az alapítvány tevékenysége is hozzájárult ahhoz, hogy a mezőgazdasági hitelállománya az utóbbi 5 évben 471 milliárdról 765 milliárd forintra nőtt. Herczegh Andrást a kezességről és a mezőgazdaság finanszírozásáról kérdeztük.
546 ezer forint volt a bruttó átlagkereset februárban a KSH szerint
2022. április 27. 15:58
Februárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete - a legalább 5 főt foglalkoztató vállalkozásoknál, a költségvetési intézményeknél és a foglalkoztatás szempontjából jelentős nonprofit szervezeteknél - 546 ezer forint volt 31,7 százalékkal nagyobb az egy évvel korábbinál - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) közlése nyomán az MTI.