Kapcsolódó tartalmak: eredet

Hír: Az eredetvédelem megfelelő használata előnyt jelent a borászatban

2016. március 07. 08:30
 
A földrajzi árujelzők használata jó eszköz a szőlő- és bortermelés jövedelmezőségének fenntartására, javítására és a piaci helyzet megszilárdítására – hangsúlyozta előadásában Gál Péter eredetvédelemért felelős helyettes államtitkár a Borjog és Bormarketing konferencián Budapesten.

Hír: Több mint 10 000 mázsa tűzifát zároltak a NÉBIH ellenőrei

2017. május 12. 08:00
 
Súlyos hiányosságok miatt felfüggesztették egy tűzifa telep kereskedelmi tevékenységét a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) ellenőrei. A szakemberek elrendelték a telep teljes árukészletének, több mint 10 000 mázsa tűzifának a zárolását is. Az április végi ellenőrzés lakossági bejelentés alapján, majd a NAV Kelet-budapesti Adó- és Vámigazgatóságának munkatársaival közösen lefolytatott próbavásárlás eredményeként indult.

Hír: Újabb termékekkel bővült az eredetvédelmi lista

2018. március 02. 07:59
 
A Földművelésügyi Minisztérium három évvel ezelőtt indította el Eredetvédelmi Programját, melynek célja az oltalomban részesülő földrajzi árujelzők számának növelése, valamint a már meglévő földrajzi árujelzőkben rejlő lehetőségek jobb kihasználása.

Hír: Kutatási fókuszban az eredet és a biztonság

2018. július 24. 08:06
 
A hazai zöldség-gyümölcs ágazat innovatív fejlesztését, versenyképességének növelését tűzte ki célul a Szent István Egyetem. A pályázati forrásokból megvalósuló K+F projekt fókuszában a kertészeti termékek eredetiségvizsgálata, tárolhatóságának javítása, illetve a hozzáadott érték növelése áll, különös tekintettel az élelmiszer-biztonságra.

Hír: Rosszul jár, aki nem biztosítja a tűzifa nyomon követhetőségét

2021. május 17. 09:49
 
A Nébih ellenőrei csaknem 1400 m3 tűzifát koboztak el két kereskedőtől, egy piaci szereplő tevékenységét pedig egy hónapra felfüggesztették mivel nem vezettek megfelelő nyilvántartást, így nem tudták igazolni a fatermékek eredetét. Habár a kereskedők bejelentkeztek a Nébih hatósági rendszerébe, az elmúlt évben jelentősen lazítottak a nyilvántartás vezetésén, míg a piaci szereplő többszöri felszólításra sem tudta bemutatni a nyomonkövetési és kockázat elemzési rendszerének leírását. Az ilyen és hasonló negatív tapasztalatok miatt a Nébih ellenőrei 2021-ben kiemelten ellenőrzik a szállítójegyeket és a telephelyi nyilvántartást.