60 ezer hektár állami föld keresi új gazdáját
2016. május 23. 08:11
A kormány célja, hogy 80-20 százalék legyen a családi gazdaságok és a nagybirtokok aránya.
Pénteken elindult a földárverések harmadik üteme, a "Földet a gazdáknak!" program keretében újabb 60 ezer hektárt hirdettek meg – mondta Fazekas Sándor pénteken. A földművelésügyi miniszter emlékeztetett: a kormány célja az, hogy az agrárközéposztályt megerősítse.

A földárverések első két körében 10500 magyar földműves jutott földtulajdonhoz – fotó: Shutterstock
A kormány családi gazdaságokat támogató programja eredményeként Magyarországon az elmúlt tizenkét évben több mint 55 százalékkal csökkent a 1800 hektár feletti gazdaságok száma, illetve a területük is csökkent: míg 2010-ben 258, 2015-ben már csak 137 ilyen üzem volt. Az üzemek összes területe 773,3 ezer hektárról 440,8 ezer hektárra csökkent.
Forrás: agroinform.com
Kapcsolódó cikkek
Drágul a liszt és a kenyér
2018. február 06. 09:06
A tavalyi aratást követő 15 százalékos lisztáremelés után a következő egy-két hónapban az átadási ár további mintegy 10 százalékos növekedésével lehet számolni - szemlézi az MTI Pótsa Zsófia, a Magyar Gabonafeldolgozók, Takarmánygyártók és Kereskedők Szövetségének főtitkárának a Magyar Nemzetnek adott nyilatkozatát.
Terítéken a tápanyagban gazdag talajgazdálkodás módjai
2016. május 25. 08:23
Május 17-én másodízben tartották meg a Talajközpontú Termelés Konferenciáját.

