A KAP 2020 után: mit tartogat a jövő Magyarország számára?

2018. április 04. 19:27
Az Agrárgazdasági Kutató Intézet, a Budapesti Corvinus Egyetem, a Magyar Agrárközgazdasági Egyesület, valamint a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara „A KAP 2020 után: mit tartogat a jövő Magyarország számára?” címmel szakmai rendezvényt szervez.

A rendezvény a 2018. április 26-27-én megrendezésre kerülő „The evaluation of new CAP instruments: Lessons learned and the road ahead” című kétnapos - a Budapesti Corvinus Egyetem és a Magyar Agrárközgazdasági Egyesület által életre hívott - EAAE Szeminárium első állomásának tekinthető.

 

 

 

Az esemény témája rendkívül aktuális, hiszen a közös agrárpolitika 2020 utáni jövőjéről folyó szakmai és társadalmi vita már megkezdődött. Az európai mezőgazdaság számos kihívással néz jelenleg is szembe, kezdve a növekvő népesség élelmezésétől a változó étkezési szokásoknak való megfelelésen és az élelmiszerárak volatilitásán át egészen a klímaváltozásig és a társadalmi egyenlőtlenségekig.

kap

A közös agrárpolitika 2020 utáni jövőjéről már zajlik a vita – fotó: Shutterstock

Ezekre a kihívásokra a közös agrárpolitika intézkedéseinek kell megadnia a választ. Így kulcskérdés: vajon 2020 után milyen szabályok szerint működik majd az európai mezőgazdaság? Az Európai Bizottság első hivatalos kommunikációja már 2017. novemberében megjelent, vázolva a főbb irányvonalakat. A szakmai rendezvény célja, hogy a legfrissebb tervek, elemzések és szakmai jelentések fényében megvizsgálja, mit tartogat hazánk számára a KAP 2020 után.

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, a jelentkezési határidő 2018. április 18-a, szerda. A regisztrációs felület ide kattintva elérhető. A programtervezet itt elérhető.

A rendezvény időpontja: 2018. április 25., szerda, 9:00-14:00. 
Helyszíne: Budapesti Corvinus Egyetem (1093 Budapest, Fővám tér 8.; III-as előadó)

agroinform.hu

Kapcsolódó cikkek

Tegyük versenyképessé az országot a munkavállalók számára is!

2016. október 20. 07:56
A LIGA Szakszervezetek sajtóközleménye, amelyben üdvözli a a Nemzeti Versenyképességi Tanács megalakítását, de véleménye szerint elengedhetetlen, hogy az érintett miniszterek, gazdasági szervezetek, oktatási és tudományos intézmények mellett, a munkavállalók képviselői is részt vegyenek a testület munkájában.

Vattakabát van, sapka nem mindenhol

2017. január 10. 08:00
Van, amikor már nincs jó védőfelszerelés, mert mínusz húsz fokban a belélegzett levegő is veszélyes lehet – világosít fel minket Miskéri László, a LIGA Szakszervezetek munkavédelmi szakértője. Mit ír a munkahelyek minimális munkavédelmi követelményeiről szóló 3/2002-es rendelet, és mi valósul meg a gyakorlatban?