A miniszterhelyettes Luxemburgban lobbizott

2016. június 30. 09:17
Közös felelősségünk, hogy a tejpiacon kialakult válság miatt bajban lévő gazdáknak segítséget nyújtsunk, ezért arra kérjük az Európai Bizottságot, hogy a Tanács július 18-i ülésén tegyen javaslatot rendkívüli intézkedések bevezetésére. Ezeket uniós források segítségével szükséges megtenni – közölte Luxemburgban, a Mezőgazdasági és Halászati Tanács ülésén Nagy István miniszterhelyettese.

Az ellátási lánc minden szereplőjének egyformán viselnie kell az alacsony jövedelmezőség és a veszteséges termelés okozta piaci terhet. Ennek enyhítése csak átfogó intézkedésekkel realizálható, amelyhez kiegészítő források bevonása is szükséges.

A gazdák likviditási problémáira megoldást nyújthat a közvetlen kifizetések előlegeinek előrehozott kifizetése. Magyarország tavaly élt ezzel a lehetőséggel, ami nagy segítséget jelentett a gazdáknak. Nagy István arra kérte a Bizottságot, hogy idén is tegye lehetővé az emelt összegű előrehozott előlegfizetést.

Az állami támogatásokra vonatkozó intézkedésekkel kapcsolatban kérte a nemzeti forrásból adható kölcsön vagy kamattámogatás bevezetésére vonatkozó december 31-i határidő meghosszabbítását, mivel a gyakorlati megvalósításhoz elegendő idő szükséges.

Az uniós mezőgazdasági miniszterek meghallgatták az ökológiai termelésről és az ökológiai termékek címkézéséről szóló rendelettervezet helyzetéről szóló jelentést. A jogszabály szóló tárgyalások a 2016 második félévi szlovák elnökség alatt folytatódnak.

Forrás: promenad.hu / FM

Kapcsolódó cikkek

Az egészséges munkahelyek - a veszélyes anyagok helyes kezelése

2018. május 02. 15:13
2018. április 26-án tartották az EU-OSHA következő, 2 éves kampányának nyitó konferenciáját. A kampány a veszélyes anyagok helyes kezelésére kívánja felhívni a figyelmet és tudatosítani annak fontosságát. Veszélyes anyagok mindenhol előfordulnak, a háztartásban is!

A felmelegedés gátolja, hogy egyre több gabonát arassunk

2018. január 09. 12:59
Miért stagnálnak az árpa, a búza, a kukorica és a rozs termésátlagai Magyarországon és általában az egész régióban? Két magyar kutató elemzése szerint a korábbinál magasabb átlaghőmérsékleteknek jelentős szerepük van e negatív folyamatokban.