A munkáltatók bekeményítettek: csak ezekkel a feltételekkel emelkedhet a minimálbér

2021. szeptember 30. 12:33
A megállapodást feltételekhez kötik, a garantált bérminimum attól függően emelkedik bruttó 219 ezerről 260 ezer forintra egy vagy két lépcsőben, hogy a kormány mekkora mértékű szociális hozzájárulási adó csökkentést tervez.
A munkáltatók bekeményítettek: csak ezekkel a feltételekkel emelkedhet a minimálbér

Érdemi előrelépés nem történt a legújabb minimálbér-tárgyalásokon, de legalább megismerték a munkaadók és a szakszervezetek, hogy milyen makrogazdasági környezettel számol jövőre a kabinet – mondta VG-nek Rolek Ferenc, a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ) alelnöke a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának (VKF) újabb tárgyalási fordulóját követően.

 

Nem a minimálbér, hanem garantált bérminimum került a tárgyalások középpontjába – értékelt a lapnak Mészáros Melinda, a Liga Szakszervezetek elnöke, aki hozzátette, hogy a munkavállalói oldal egy lépcsős emelést szeretne elérni.  Ezzel szemben

a munkáltatók feltételekhez kötötték a megállapodást, továbbá közölték, hogy 5-6 százalékos szociális hozzájárulási adó csökkentést tekintenek tárgyalási alapnak.

Az egyeztetés során nem csak a munkáltatói terhek mérséklése került szóba, a Liga részéről ezúttal is felmerült javaslatként az 1,5 százalékos munkaerőpiaci járulék eltörlése, amely a nettó béreket növelné.

 

www.penzcentrum.hu

Kapcsolódó cikkek

Minimálbér 2022: Megkezdődtek a háttértárgyalások

2021. július 29. 11:43
Augusztus végén, szeptember elején kezdődhetnek meg a tárgyalások a következő évekre szóló minimálbér és garantált bérminimum megállapodás feltételeiről. Ha a minimálbér 200, a garantált bérminimum 260 ezer forintra nő, drasztikus munkáltatói adócsökkentésre is szükség lesz, hogy a legkisebb vállalkozások is ki tudják gazdálkodni a megemelt összeget.

Válságok közepette döntött rekordokat a magyar munkaerőpiac

2022. augusztus 04. 13:17
Magyarországon a legmagasabb a teljes munkaidőben dolgozók aránya az Európai Unió tagállamai közül: 200 emberből 80 dolgozik hazánkban, közülük 76-an teljes munkaidőben. Itthon a járvány és a háború hatásai ellenére dinamikában és létszámban is csúcsot döntött a foglalkoztatás, miközben a munkanélküliség alacsonyabb, mint a pandémia előtt – hangsúlyozta a VG.hu-nak Szalai Piroska munkaerőpiaci szakértő