A szakszervezet szerint beleférne a nagyobb minimálbér-emelés is

2020. január 10. 08:34
A minimálbér és a garantált bérminimum 8-8 százalékos emelésénél többre is lehetőséget adna a gazdaság teljesítménye - mondta Palkovics Imre, a Munkástanácsok Országos Szövetségének (MOSZ) elnöke.

Tavaly a gazdasági szakértők vészjeleket láttak, ezért maradt a 8 százalékos emelési szint. A valószínűsített gazdasági hanyatlás nem következett be, a gazdaság lényegesen jobban teljesített, így ebből a többletből – a 2018-as megállapodás értelmében – nagyobb mértékben kellene részesüljenek a munkavállalók is – fogalmazott.

A munkástanácsok azért sem értik a munkaadók óvatoskodását, mert a kiáramló bértömeghez a munkáltatok mellett a magyar állam is hozzájárult a szociális hozzájárulási adó csökkentésével, amely a továbbiakban is folytatódni fog – tette hozzá Palkovics Imre.

Nem volt meglepetés

Ahogy arról korábbi cikkünkben is írtunk, a kormány az utolsó pillanatban, december 30-án jelentette be, hogy érvényben marad a 2018 végén megkötött kétéves egyezség a munkavállalói és a munkaadói érdekképviseletek között, azaz 8-8 százalékos emeléssel kell számolni 2020-ban is.

piacesprofit.hu

Kapcsolódó cikkek

400 ezer fölött a bruttó átlagkereset

2020. május 29. 06:42
A Központi Statisztikai Hivatal jelentése szerint márciusra - az 5 főnél kevesebbet foglalkoztató vállalkozások nélkül számítva - 400 ezer forint fölé kúszott a bruttó átlagkereset Magyarországon. A márciusi adatot a koronavírus-járvány gazdasági következményei csak részben érintették.

Mennyi lesz a minimálbér 2021-ben? Megszólalt a minisztérium

2021. január 12. 09:48
A járványhelyzet okozta bizonytalanságok miatt nem jutottak még közös nevezőre a munkaadók és munkavállalók a minimálbér és a garantált bérminimum 2021-es emeléséről. A kormányzat kompromisszumos megállapodás kialakításában érdekelt, ezért az egyeztetések januárban folytatódnak a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumán (VKF).