A szakszervezeti jogok gyakorlati érvényesülése

2020. január 14. 08:56
zabó Imre Szilárd tanulmánya a Pécsi Munkajogi Közlemények különszámában jelent meg. "A 2012. évi I. törvény a munka törvénykönyvéről kollektív munkajogi változásait élesen kritizálta az összes szakszervezeti konföderáció. 

A szakszervezetek elsősorban korábbi jogaik elvételéről, visszavágásáról, végső soron szerepük marginalizálódásáról beszéltek. A törvény hatályba lépése óta elegendő tapasztalat gyűlhetett össze a szakszervezeteknél arról, hogy valójában a gyakorlat szempontjából mit jelentenek a változások, a jelenlegi vélemények igazolják-e a változások hevében megfogalmazott kritikákat. Az összegző kutatási tanulmány a szakszervezeti vezetők körében végzett kérdőíves adatfelvételek elemzésére támaszkodik. Az ennek alapjául szolgáló kérdőív összeállításakor a konkrét, törvénymódosító javaslatokat, a jogalkalmazásban felmerülő problémákat, a szakirodalomban felmerülő vitákat, illetve az elmélet szintjén megfogalmazott igényeket vettem figyelembe" – írja a szerző a tanulmány előszavában.

A tanulmányt innen lehet letölteni:

https://www.academia.edu/41611868/A_szakszervezeti_jogok_gyakorlati_%C3%A9rv%C3%A9nyes%C3%BCl%C3%A9se?fbclid=IwAR3rCgcGcDw9p4bwPbp8JROdPPjWZzKu_Moef09KGnvzE-OZG67hz0MymMI

szakszervezetek.hu

 

 

Kapcsolódó cikkek

Nem bíznak a cégek a távmunkában dolgozókban, és ez komoly problémákat okozhat

2021. augusztus 25. 09:05
A Ricoh Europe új kutatásából kiderült, hogy a munkáltatók mindössze 35 százaléka bízik meg teljes mértékben a távmunkában dolgozó munkatársaiban, 39 százalékuk pedig úgy véli, hogy emberei nem dolgoznak olyan keményen és hatékonyan, mint az irodában.