A szakszervezeti jogok gyakorlati érvényesülése

2020. január 14. 08:56
zabó Imre Szilárd tanulmánya a Pécsi Munkajogi Közlemények különszámában jelent meg. "A 2012. évi I. törvény a munka törvénykönyvéről kollektív munkajogi változásait élesen kritizálta az összes szakszervezeti konföderáció. 

A szakszervezetek elsősorban korábbi jogaik elvételéről, visszavágásáról, végső soron szerepük marginalizálódásáról beszéltek. A törvény hatályba lépése óta elegendő tapasztalat gyűlhetett össze a szakszervezeteknél arról, hogy valójában a gyakorlat szempontjából mit jelentenek a változások, a jelenlegi vélemények igazolják-e a változások hevében megfogalmazott kritikákat. Az összegző kutatási tanulmány a szakszervezeti vezetők körében végzett kérdőíves adatfelvételek elemzésére támaszkodik. Az ennek alapjául szolgáló kérdőív összeállításakor a konkrét, törvénymódosító javaslatokat, a jogalkalmazásban felmerülő problémákat, a szakirodalomban felmerülő vitákat, illetve az elmélet szintjén megfogalmazott igényeket vettem figyelembe" – írja a szerző a tanulmány előszavában.

A tanulmányt innen lehet letölteni:

https://www.academia.edu/41611868/A_szakszervezeti_jogok_gyakorlati_%C3%A9rv%C3%A9nyes%C3%BCl%C3%A9se?fbclid=IwAR3rCgcGcDw9p4bwPbp8JROdPPjWZzKu_Moef09KGnvzE-OZG67hz0MymMI

szakszervezetek.hu

 

 

Kapcsolódó cikkek

Módosítható-e a munkaidőkeret?

2021. június 07. 11:03
Megteheti-e a munkáltató, hogy a munkaidőkeret közepén módosítja a keret időtartamát? – kérdezte az Adózóna olvasója. Dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd válaszolt.

A munkaidőszervezés új szabályai a Munka Törvénykönyvében

2019. január 14. 08:11
2019. január 1-től több ponton változtak (2018. évi CXVI. törvénnyel) a munkaidőre és pihenőidőre vonatkozó rendelkezések a Munka Törvénykönyvében. dr. Czuglerné dr. Ivány Judit írása abban ad segítséget, hogy hogyan értelmezzük és alkalmazzuk az új szabályokat.