A szociális jogok európai pillérének építése: szükség van a munkavédelmi közösség véleményére!

2016. augusztus 01. 07:56
Az Európai Bizottság márciusban széles körű nyilvános konzultációt  indított egy új kulcsfontosságú kezdeményezésről: „a szociális jogok európai pilléréről”. A projekt célja, hogy segítse Európa „szociális vívmányainak ” fejlődését, amely iránymutatásként szolgál a tagállamok számára saját nemzeti szociális és foglalkoztatási szakpolitikájuk kialakításában.

A kevésbé stabil munkaügyi kapcsolatok, az új foglalkoztatási minták és az idősödő munkaerő fényében a pillér által meghatározandó alapelvek egyike a munkahelyi biztonsághoz és egészségvédelemhez való jog.

Éppen ezért határozottan kérjük a munkavédelem terén érintett közösséget, hogy járuljon hozzá az szociális jogok európai pillérének alakításához.

2016 folyamán az Európai Bizottság vitasorozatot folytat az uniós hatóságokkal, a szociális partnerekkel, a civil társadalommal és a polgárokkal. Ennek a vitasorozatnak az eredményét beépítik majd a szociális jogok európai pillérébe, amelyet 2017 elején hoznak létre.

A szociális jogok európai pillérének létrehozása felé: Munkahelyi biztonság és egészségvédelem 

Mondja el a véleményét! 

Ismerje meg az ESENER-felmérés eredményeit, amelyek feltárják a tagállamokban uralkodó különböző munkahelyi biztonsági és egészségvédelmi körülményeket.

https://osha.europa.eu/hu/highlights/building-european-pillar-social-rights-osh-communitys-voice-needed

Forrás: OSHA Europe

Kapcsolódó cikkek

Neonikotinoidok: Jövőre már csak a melegházban?!

2018. május 02. 09:03
Az uniós tagállamok szakminisztereinek többsége elfogadta az EU Bizottság javaslatát: a neonikotinoidokat nem engedik ki a szántóföldre, hanem a zárt melegházakba száműzik. Egy bírósági döntés azonban még megnehezítheti a Bizottság dolgát.

A szakszervezeteknek is változni kell

2016. szeptember 26. 09:50
2016. szeptember 19-én és 20-án került sor a LIGA Szakszervezetek „Kísérlet egyes közép-kelet európai országokban a társadalmi párbeszéd és a nemzeti munkaügyi kapcsolatok újjáélesztésére" című projektjének záró-konferenciájára Budapesten. A projekt széles közép- és kelet európai együttműködéssel, bolgár, lengyel, lett, litván, francia részvétellel valósult meg, és részt vettek benne az Európai Szakszervezeti Szövetség és a partner országok tudományos intézményeinek szakemberei is.