Aktív magyar segítség a Nyugat-Balkán európai uniós csatlakozásához

2020. május 27. 20:27
Nem kérdés, hogy a Balkán történelmileg és folyamatosan erősödő gazdasági szálakon keresztül kötődik az Unió egészéhez. A magyar agrártárca ezért mindent megtesz, hogy elősegítse a Nyugat-Balkán országainak integrációját. – hangsúlyozta Belánszky-Demkó Zsolt, az Agrárminisztérium nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára a délkelet-európai országok mezőgazdasági minisztereinek a járvány kapcsán tartott videokonferenciáján, melynek keretében a résztvevők megismerték a járvány alatt a magyar agrárium védelmében hozott intézkedéseket is.
Aktív magyar segítség a Nyugat-Balkán európai uniós csatlakozásához

A helyettes államtitkár kiemelte, hogy az Európai Bizottság új lendületet szeretne adni a Nyugat-Balkán európai uniós csatlakozási folyamatának. Mint mondta, a balkáni nemzetek dinamizmust, frissességet és szélesebb gazdasági, kulturális lehetőségeket hozhatnak az egész kontinens számára. Magyarország elkötelezett abban, hogy gyakorlati segítséget nyújtson a térség államainak integrációs erőfeszítéseikhez, EU-tagságuk egyértelműen magyar érdek is.

Belánszky-Demkó Zsolt a koronavírus-járvány kezelésével kapcsolatos hazai gyakorlati mezőgazdasági tapasztalatokat is részletesen megosztotta a résztvevőkkel, valamint tájékoztatást adott arról, hogy az élelmiszerek és a termények határokon át történő szállítása még ebben a különleges helyzetben sem szenvedett számottevő késedelmet. Leszögezte, hogy nőhet a regionális együttműködések, valamint a lokalitás szerepe a krízis miatt, továbbá fokozni kell a nemzetközi élelmiszerbiztonsági kooperáció hatékonyságát. Boban Ilic, a SWG (Nyugat-Balkáni Regionális Vidékfejlesztési Szervezet) főtitkára köszönetet mondott a gyakorlati segítségért, és üdvözölte, hogy a magyar kormány határozottan támogatja a nyugat-balkáni országok uniós csatlakozási folyamatát.

kormany.hu

Kapcsolódó cikkek

Új trend terjed a mezőgazdaságban: ezzel Európa is alig tudja tartani a lépést

2020. szeptember 29. 09:17
A vidéki közösségek és gazdaságok Európa-szerte történő megerősítését tűzte ki célul a Szent István Egyetem részvételével zajlott Szociális farm képzés a felsőoktatásban (SoFarEDU) elnevezésű Erasmus+ projekt. A szakmai partnerek a különböző célcsoportok igényeihez igazodva interdiszciplináris felsőoktatási tananyagokat dolgoztak ki, valamint meghatározták az oktatás minőségi normáit is.

Az osztatlan közös jogi útvesztőjéről a fiatal gazda klubesteken

2019. november 12. 08:17
Országszerte ismét megnyitottak az Fiatal Gazda Klubok. Az idén elsőként Keszthelyen és Tiszadobon tartották meg a rendezvényt, ahol a földügyi ügyintézés gyakorlati tapasztalatai, különös tekintettel az osztatlan közös tulajdonú földterületek használatára, valamint a földvásárlás finanszírozása volt a téma.