Ami most a Dunán megvalósult, az Európa folyóin teljesen egyedi

2024. július 02. 18:37
A dunai természetes és természetszerű szigetek védelme új mérföldkőhöz érkezett
Ami most a Dunán megvalósult, az Európa folyóin teljesen egyedi
A világ legrégebbi nemzetközi természetvédelmi egyezménye a Ramsari Egyezmény. A Nemzetközi Ramsari Bizottság idén június 19-én elfogadta és június 20-án Bécsben ünnepélyesen bejelentette, hogy a Dunai Természetes és Természetszerű Szigetek (Danube Wild Islands) egy nyolc országra kiterjedő nemzetközi Regionális Ramsari Területi Kezdeményezésként (Regional Ramsar Initiative) a Ramsari Egyezmény védelme alá került.
12 magyarországi sziget, ahol páratlan természet és élővilág vár -  Szallas.hu Blog
A „Ramsari Regionális Kezdeményezés" kategória a Ramsari Egyezménynek egy enyhébb korlátozásokkal bíró védelmi kategóriája. Általában eltérő jogrendszerű államok közös természetvédelmi együttműködését jelenti egy adott vizes élőhely természetvédelme érdekében, mint jelen esetben az egész Duna folyó, valamint természetes és természetszerű szigetei, gyakorlatilag a Feketeerdőtől a Duna-deltáig, így a hazai teljes Duna szakaszt is beleértve annak mellékágrendszereivel együtt.
912 szigetet számoltak össze a Dunán | Sokszínű vidék
A Nemzetközi Ramsari Bizottság döntése értelmében gyakorlatilag így az egész Duna szakasz, a jelenlegi 912 szigetével együtt Európában az első folyóvízhez köthető Regionális Ramsari Kezdeményezés.
Új természetvédelmi terület létesült Duna menti természetes élőhelyek táji  és természeti értékeinek megőrzése érdekében - A magyar állami  természetvédelem hivatalos honlapja
Arról is született döntés, hogy kezdő finanszírozást biztosítanak az új dunai, nemzetközi Regionális Ramsari Kezdeményezés menedzseléséhez. A bulgáriai Persina Natúrparkban lesz a nemzetközi menedzsmentközpontja az új nemzetközi dunai Regionális Ramsari Kezdeményezésnek.
 
Forrás: agroinform.hu/ferto-hansag.hu

Kapcsolódó cikkek

Forradalmi lépés: „esőcsináló” repülőgépek Romániában

2023. április 19. 11:20
Repülőgépek segítségével fakasztanának vizet a felhőkből Romániában. Az elmúlt és sajnos a jövendő évek aszályai ilyen, hétköznapinak nem mondható megoldásokat tesznek szükségessé.
 
Nyolc „esőcsináló" repülőgép beszerzését tervezi megvásárolni uniós pénzből Románia – adta hírül a magyarnemzet.hu. Ilyen, különleges repülőgépeket először 2019-ben próbáltak ki keleti szomszédunknál, 2021-ben a dél-romániai Baragan síkságon, tavaly pedig több országrészben, a Partiumban, Arad és Szatmárnémeti térségében.

Egyszerű módszerrel tehető termékennyé a szikes, lúgos talaj

2024. március 11. 15:45
Az eljárás a terméshozamot 30 százalékkal növeli.
 
A Kína Belső-Mongólia tartományának kutatócsoportja, Li Vuyi, talajkutató irányításával kidolgozott egy forradalmi jelentőségű módszert – írja a bnnbreaking.com.