Ami most a Dunán megvalósult, az Európa folyóin teljesen egyedi

2024. július 02. 18:37
A dunai természetes és természetszerű szigetek védelme új mérföldkőhöz érkezett
Ami most a Dunán megvalósult, az Európa folyóin teljesen egyedi
A világ legrégebbi nemzetközi természetvédelmi egyezménye a Ramsari Egyezmény. A Nemzetközi Ramsari Bizottság idén június 19-én elfogadta és június 20-án Bécsben ünnepélyesen bejelentette, hogy a Dunai Természetes és Természetszerű Szigetek (Danube Wild Islands) egy nyolc országra kiterjedő nemzetközi Regionális Ramsari Területi Kezdeményezésként (Regional Ramsar Initiative) a Ramsari Egyezmény védelme alá került.
12 magyarországi sziget, ahol páratlan természet és élővilág vár -  Szallas.hu Blog
A „Ramsari Regionális Kezdeményezés" kategória a Ramsari Egyezménynek egy enyhébb korlátozásokkal bíró védelmi kategóriája. Általában eltérő jogrendszerű államok közös természetvédelmi együttműködését jelenti egy adott vizes élőhely természetvédelme érdekében, mint jelen esetben az egész Duna folyó, valamint természetes és természetszerű szigetei, gyakorlatilag a Feketeerdőtől a Duna-deltáig, így a hazai teljes Duna szakaszt is beleértve annak mellékágrendszereivel együtt.
912 szigetet számoltak össze a Dunán | Sokszínű vidék
A Nemzetközi Ramsari Bizottság döntése értelmében gyakorlatilag így az egész Duna szakasz, a jelenlegi 912 szigetével együtt Európában az első folyóvízhez köthető Regionális Ramsari Kezdeményezés.
Új természetvédelmi terület létesült Duna menti természetes élőhelyek táji  és természeti értékeinek megőrzése érdekében - A magyar állami  természetvédelem hivatalos honlapja
Arról is született döntés, hogy kezdő finanszírozást biztosítanak az új dunai, nemzetközi Regionális Ramsari Kezdeményezés menedzseléséhez. A bulgáriai Persina Natúrparkban lesz a nemzetközi menedzsmentközpontja az új nemzetközi dunai Regionális Ramsari Kezdeményezésnek.
 
Forrás: agroinform.hu/ferto-hansag.hu

Kapcsolódó cikkek

Megkezdte működését a Magyar BIOEAST HUB

2024. szeptember 09. 16:02
Az Agrárminisztérium támogatásával, valamint az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem koordinációjával szeptember 5-én megalakult a Magyar BIOEAST HUB.

Újabb intézkedések az ukrán gabonadömping megfékezése érdekében

2023. április 11. 15:01
Új intézkedéseket vezet be és még szigorúbban ellenőrzi hazánk az Ukrajnából a szolidaritási folyósón érkező ukrán gabonát, hogy az ténylegesen eljuthasson az eredeti célországokba - jelentette be Nagy István agrárminiszter.
 
A tárcavezető arra emlékeztetett, hogy az orosz-ukrán háború, az elhibázott brüsszeli szankciók, az energiaválság és a megnövekedett inputköltségek embert próbáló nehézséget okoznak a magyar gazdáknak.
A kialakult helyzetet tovább nehezíti, hogy az Ukrajnával határos tagállamokba, így hazánkba is soha nem látott mennyiségben érkezik be és marad is itt a gabona- és olajosmag import.