Az elmúlt években ezermilliárd forintnyi fejlesztés történt a víziközmű-ágazatban
2024. október 29. 18:28
Megduplázódott az országban található szennyvíztisztító telepek száma, és míg a nem megfelelő vízminőségű települések száma az uniós csatlakozáskor 365 volt, mára kilencre csökkent a területért felelős államtitkár szerint.

V. Németh Zsolt szerint folytatni kell a fejlesztéseket / Fotó: Kocsis Zoltán / MTI
A magyar víziközmű-ágazat az egyik legsikeresebb időszakát zárta, az elmúlt bő egy évtizedben mintegy ezermilliárd forintnyi fejlesztést hajtott végre a kormány a szakágban – jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) víziközmű-ágazatért felelős államtitkára, V. Németh Zsolt Kazincbarcikán, a térséget is érintő víziközmű-fejlesztéssel kapcsolatos projekt zárórendezvényén.
V. Németh Zsolt elmondta, egyebek közt megduplázódott az országban található szennyvíztisztító telepek száma, és míg a nem megfelelő vízminőségű települések száma az uniós csatlakozáskor 365 volt, mára kilencre csökkent.
Hozzátette, a magyarországi lakásokat illetően több mint 96 százalékos az ivóvízellátás és a szennyvízelvezetéssel és -tisztítással érintett lakások aránya is 84 százalékos.
Az államtitkár véleménye szerint új célok mentén, más módon kell folytatni a fejlesztéseket, hiszen – mint mondta – a globalizáció, a klímaváltozás és az energiaváltozás mind új kihívások. Az új időszak egyik kiemelt feladata lesz például a szennyvízcsatorna-hálózat teljessé tétele.

Minden cseppje kincs
A fenntartható vízgazdálkodás nem véletlenül kerül a legfontosabb prioritások közé. A teendők közül az egyik legfontosabb a szivárgások kezelése: az ivóvíznek ugyanis átlagosan negyede elveszik, mire sikerül eljuttatni a felhasználókhoz. A veszteség csökkentésének kulcsa a szivárgások gyors és pontos detektálása, ez pedig olyan feladat, amelyre az Ipar 4.0 eszköztára bevált megoldásokat kínál.
forrás: vg.hu
Kapcsolódó cikkek
Fogy az idő: ezt sok magyar gazdának el kell intéznie január 31-ig
2023. január 31. 12:11
A Széchenyi 2020 keretében megjelent „A védett őshonos és veszélyeztetett mezőgazdasági állatfajták genetikai állományának in situ megőrzése” című pályázati felhívás alapján a 2023 évi támogatási kérelmek benyújtására 2023. január 31-ig van lehetőség. Fontos, hogy a határidő elmulasztása jogvesztő hatályú!
Uniós agrárminiszteri egyeztetés az ukrán gabonaimportról
2023. január 23. 12:44
A lengyel, a cseh, a román, a bolgár és a magyar agrárminiszterek megállapodtak, hogy a januári brüsszeli agrártanácson az ugrásszerűen megnövekedett ukrán gabonaimportra tekintettel a belső piac stabilizálását célzó intézkedések megtételére szólítják fel az Európai Bizottságot - jelentette be Nagy István agrárminiszter.
A magyar tárcavezető a berlini Nemzetközi Zöld Hét keretében folytatott egyeztetést több uniós agrárminiszterrel az Európai Unióban kialakult agrárpiaci helyzetről.