Az elmúlt években ezermilliárd forintnyi fejlesztés történt a víziközmű-ágazatban
2024. október 29. 18:28
Megduplázódott az országban található szennyvíztisztító telepek száma, és míg a nem megfelelő vízminőségű települések száma az uniós csatlakozáskor 365 volt, mára kilencre csökkent a területért felelős államtitkár szerint.
V. Németh Zsolt szerint folytatni kell a fejlesztéseket / Fotó: Kocsis Zoltán / MTI
A magyar víziközmű-ágazat az egyik legsikeresebb időszakát zárta, az elmúlt bő egy évtizedben mintegy ezermilliárd forintnyi fejlesztést hajtott végre a kormány a szakágban – jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) víziközmű-ágazatért felelős államtitkára, V. Németh Zsolt Kazincbarcikán, a térséget is érintő víziközmű-fejlesztéssel kapcsolatos projekt zárórendezvényén.
V. Németh Zsolt elmondta, egyebek közt megduplázódott az országban található szennyvíztisztító telepek száma, és míg a nem megfelelő vízminőségű települések száma az uniós csatlakozáskor 365 volt, mára kilencre csökkent.
Hozzátette, a magyarországi lakásokat illetően több mint 96 százalékos az ivóvízellátás és a szennyvízelvezetéssel és -tisztítással érintett lakások aránya is 84 százalékos.
Az államtitkár véleménye szerint új célok mentén, más módon kell folytatni a fejlesztéseket, hiszen – mint mondta – a globalizáció, a klímaváltozás és az energiaváltozás mind új kihívások. Az új időszak egyik kiemelt feladata lesz például a szennyvízcsatorna-hálózat teljessé tétele.
Minden cseppje kincs
A fenntartható vízgazdálkodás nem véletlenül kerül a legfontosabb prioritások közé. A teendők közül az egyik legfontosabb a szivárgások kezelése: az ivóvíznek ugyanis átlagosan negyede elveszik, mire sikerül eljuttatni a felhasználókhoz. A veszteség csökkentésének kulcsa a szivárgások gyors és pontos detektálása, ez pedig olyan feladat, amelyre az Ipar 4.0 eszköztára bevált megoldásokat kínál.
forrás: vg.hu
Kapcsolódó cikkek
Megállíthatatlanul pusztulnak a kőrisek hazánkban – egyelőre nincs megoldás
2024. május 15. 16:13
A fertőzés mértéke megkérdőjelezi a kőrisállományaink gazdasági létjogosultságát és ökológiai stabilitását.
Egyelőre nincs gyógyír a kőrispusztulásra, gyors terjedése miatt jelenleg hazánkban és egész Európában az egyik legjelentősebb erdészeti probléma.
Fontos a közös gondolkodás és együttműködés
2023. szeptember 26. 13:23
A HungaroGreen 2023 kertészeti szakkiállítás első napján került sor a Több Zöld Várost Európának népszerűsítő kampány hazai záróeseményére.