Az ételnél csak az alkohol és a dohány drágult jobban

2018. február 13. 12:25
A szeszes italok, a dohányáruk és az élelmiszerek áremelkedése húzta az inflációt.

Idén januárban a fogyasztói árak átlagosan 2,1 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál – közölte a KSH. A leginkább a szeszes italok, dohányáruk, valamint az élelmiszerek drágultak.

Az egy évvel korábbihoz képest az élelmiszerek ára 4,4 százalékkal emelkedett. Ezen belül a tojás 48,0, a vaj, vajkrém 13,6, a száraztészta 8,7, a tejtermékek 7,9, a kenyér 7,1, a tej 5,8, a kávé 5,1 százalékkal drágult. A cukor 11,3 százalékkal olcsóbb lett.

A szeszes italokat és a dohányárukat a KSH egyben számolja, ez a csoport drágult a legnagyobb mértékben, átlagosan 6,5 százalékkal.

A háztartási energia ára 1,6 százalékkal nőtt. Itt azonban nagyok a különbségek: a tűzifa 13,7, a palackos gáz 10,4 százalékkal drágult, az elektromos energia, vezetékes gáz és távfűtés ára nem változott.

A szolgáltatások ára átlagosan 0,8, a ruházkodási cikkeké 0,2 százalékkal emelkedett.

Az egyéb cikkek besorolású csoport – ide tartoznak például a gyógyszerek, járműüzemanyagok, illetve a lakással, háztartással és testápolással kapcsolatos kiadások, valamint kulturális cikkek – 0,1 százalékkal lett olcsóbb.

 

hvg.hu

Kapcsolódó cikkek

Idéntől a 40 %-os egészségkárosodottak is kaphatnak pótszabadságot?

2018. január 15. 09:44
Változik-e az idén az 5 nap pótszabadságra vonatkozó szabály? Az egyik kolléganőm kérdezte ma, mert olvasta valahol, vagy a TV-ben látta, hogy az idéntől már azoknak is jár a pótszabadság, akiknek "csak" 40 % az egészségkárosodása.

Jogellenes volt az azonnali hatályú felmondás a beteg munkavállalónak

2017. július 25. 09:17
Jogellenes az azonnali hatályú felmondás, ha 30 napos keresőképtelenséget követően a munkáltató nem küldi soron kívüli munkaköri vagy szakmai alkalmassági vizsgálatra a munkavállalóját. Ez esetben nem hivatkozhat arra, hogy a dolgozó megszegi a munkavégzésre irányuló kötelezettségét azzal, ha a táppénzes időszak lejártát követően nem jelenik meg a munkahelyén, miközben korábban közölte a betegsége tényét, és azt is, hogy nem tudja ellátni a munkáltató által számára felajánlott munkakörökben végzendő feladatokat – mondta ki ítéletében a Kúria.