„Az év magyar mezőgépe” a Bábolnai Gazdanapokon
2023. szeptember 08. 16:58
„Az év magyar mezőgépe” díjat idén a Güttler Mastercut 600 késes henger kifejlesztéséért a hódmezővásárhelyi Güttler Kft. vehette át.
A hazai mezőgazdasági gépgyártás fejlesztési eredményeinek megbecsülésére és a hazai mezőgépipar iránti bizalom növelése érdekében a Gépipari Tudományos Egyesület Mezőgépipari Szakosztálya és a Magyar Mezőgazdaság Kiadó 2012-ben megalapította „Az év magyar mezőgépe” díjat.
Az innovációs elismerést a Bábolnai Gazdanapokon kiállító hazai mezőgépgyártók Magyarországon előállított új termékei kaphatják meg. A győztest a tudományos egyesület szakértői választják ki.
Az elismerést idén a Güttler Mastercut 600 késes henger kifejlesztéséért a hódmezővásárhelyi Güttler Kft. vehette át.
A késes henger előnyeire tekintettel fejlesztette ki a cég a száraprító késes vágóhengert, amely a zöldítés céljából vetett köztes növények aprítására, részleges bedolgozására, továbbá repce, napraforgó és egyéb szármaradványok zúzására alkalmas munkaeszköz.
A magyar szakemberek munkáját dicséri, hogy a 6 méter munkaszélességű berendezésen a vágókések spirális elhelyezkedésének köszönhetően nagy munkasebességnél sem vibrál, hanem nyugodt futású marad.
Forrás: magyarmezogazdasag.hu
Kapcsolódó cikkek
Július 1-től így kell bejelenteni a fásításban tervezett fakitermeléseket
2024. június 27. 21:02
Ezután a postára adott vagy e-papíron benyújtott fásításból tervezett fakitermelési bejelentések nem fogadhatóak el.
Fontos vízügyi fejlesztések fejeződtek be az Alföldön
2023. február 28. 13:56
Több mint 6 milliárd forintból finanszírozták az Alföldön a belvízelvezetés, valamint a vízvisszatartás és -tározás közötti egyensúly megteremtését célzó műszaki beavatkozásokat a Környezeti és energiahatékonysági operatív programban (Kehop) – jelentette be a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kormányhivatal főispánja kedden Szolnokon.
Berkó Attila hozzátette, az Európai Unió és a magyar állam 6,021 milliárd forintos vissza nem térítendő támogatásával jött létre a projekt, amelyet az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) és öt területi vízügyi igazgatóság konzorciuma valósított meg, és amely a klímaváltozás okozta időjárási szélsőségek következményeinek hatékonyabb kezelését biztosítja.