Bejelentette a FAO, milyen lesz idén a világ gabonatermése.

2024. július 08. 16:39
Rekordszintű, 2,854 milliárd tonna lehet a világ gabonatermése az idén – áll az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) legfrissebb, havi előrejelzésében.
Bejelentette a FAO, milyen lesz idén a világ gabonatermése.
FAO: rekordszintű lehet a világ idei gabonatermése – Fotó: Shutterstock
 
A becsült mennyiség 7,9 millió tonnával több a júniusban vártnál és 3,6 millió tonnával múlja felül a múlt évit.
 
A világ búzatermésére vonatkozó előrejelzését 0,3 százalékkal, 789 millió tonnára növelte a FAO,  részben a kedvezőbb ázsiai terméskilátások miatt, így például Pakisztánban rekordszintű búzatermés várható.
A nyári kalászosok aratása és ideális tárolása - Ermico
Eközben Oroszországban a júniusban becsültnél kevesebb búzát takaríthatnak be az idén a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt.
 
A római székhelyű szervezet szerint rizsből is több lehet az idén, mint amire júniusban lehetett számítani. A FAO most azzal számol, hogy a learatott rizs mennyisége rekordszintű, 535,1 millió tonna lesz, 0,9 százalékkal meghaladva a júniusi előrejelzést.
 
forrás: agroinform.hu

Kapcsolódó cikkek

A mezőgazdasági talajoknak különösen nagy a mikroműanyag-szennyezettsége

2023. április 17. 09:30
A mezőgazdasági talajok szennyezettsége általában nagyobb, mint a városi talajoké. Mi ennek az oka, és mit tehetünk?
 
Az óceánok műanyagszennyezése már jó ideje nagy figyelmet kap, azonban a talajok mikroműanyag-szennyezettsége akár 4-23-szor is nagyobb lehet. Különösen kitettek a mezőgazdasági talajok, ahonnan az élelmiszerünk is származik

Így lesz GMO-mentes az élelmiszer

2023. július 10. 13:01
A mezőgazdaságra váró kihívások enyhítésére az egyik lehetőség a precíziós nemesítés, amely olyan innovatív eljárás, melynek során kizárólag a természetben előforduló, hasznos tulajdonságokat használnak fel a kutatók, ezáltal a növénynemesítési eljárás évekkel lerövidíthető – áll a Vetőmag Szövetség Szakmaközi Szervezet és Terméktanács közleményében.