Belgium bevezette a négynapos munkahetet

2022. február 21. 09:01
Az új szabályozás célja, hogy javuljon az emberek munkahelyi és magánéleti egyensúlya.
Belgium bevezette a négynapos munkahetet

Az új munkaügyi reformokat fogadott el a belga parlament, melynek részeként bevezették a négynapos munkahetet - írja a HVG az Euronews cikke alapján. A döntések értelmében a munkaidő letelte után nem lehet munkaügyekkel zaklatni a dolgozókat, akik kikapcsolhatják telefonjukat és e-mailjeikre sem kell válaszolniuk, főnökük nem kötelezheti őket erre. 

A dolgozók kezdetben maguk dönthetnek a munkarendről: ha a négynapos munkahét mellett döntenek, fél évig lesz lesz érvényes a döntésük, de ebben az időszakban sem lesz kötelező minden héten öt helyett négy napot dolgozni.. Ezt követően értékelhetik tapasztalataikat, és ha akarnak, visszatérhetnek az ötnapos munkahétre. Az új szabályozás szerint a jelenlegi 38 órát lehet öt helyett négy nap alatt teljesíteni.

A szabályozás célja, hogy javuljon a dolgozók munkahelyi és magánéleti egyensúlya, és többet lehessenek a gyerekeikkel. A miniszterelnök szerint az elmúlt nehéz évek után egy innovatív gazdasági lépés történt, ami digitálisabb és fenntarthatóbb jövőt vetít elő.

 

HVG / www.hrportal.hu

Kapcsolódó cikkek

Kúria: A nyugdíjas munkavállaló elbocsátása nem életkori diszkrimináció

2022. február 21. 09:25
A munkáltató az öregségi nyugdíjkorhatárt elérő, illetve nyugellátást igénybe vevő munkavállaló munkaviszonyát szüntette meg fiatalítási programja keretében. A munkavállaló munkaügyi per keretében sérelmezte az életkorán alapuló hátrányos megkülönböztetést, illetve követelte az elmaradt éves jutalom, valamint béren kívüli juttatás nyújtását is.

Erőforrás után fókuszban az EMBER - mi van a változó HR-es titulusok mögött?

2021. szeptember 23. 13:46
Már nem HR igazgató, hanem Chief People Officer, nem toborzási vezető, hanem Talent aquisition Lead, aki a tehetségeket keresi. Egyre nagyobb teret nyer emellett a Talent experience, vagyis a jelöltélményre specializálódott szakember is. De milyen megfontolások és tényleges HR szemléleti változások állnak a titulus átalakulása mögött? Lemarad a munkaerőért folytatott versenyben, aki még mindig erőforrásként és nem EMBERKÉNT tekint a munkavállalóra?