Csikai Miklós a 2016-os év agrárembere

2017. február 13. 08:20
Nagyszabású gálával zárult a 2016-os Az Év Agrárembere-díj átadója szombaton este a siófoki Azúr Hotelben, ahol a díj kategóriagyőztesei és a szakmai zsűri Dr. Csikai Miklóst választották az év agráremberének. A nyertes egymillió forinttal lett gazdagabb, az összeget szakmai tervei megvalósítására fordíthatja.

Az Év Agrárembere-díjat 2014-ban alapították, hogy felhívják a társadalom figyelmét azokra az agrárszakemberekre, akik kiemelkedő munkájuk mellett a közjóért is sokat tesznek. A díj célja a mezőgazdaságban tevékenykedők közéleti munkájának, társadalmi felelősségvállalásának elismerése, kiemelése.
2016-ban a szervezők 11 kategóriában keresték az év agráremberét: agrárinnováció, agrárkutatás, állattenyésztés, agrárgépészet, feldolgozó-élelmiszeripar, fenntartható gazdálkodás, fiatal gazda, jövő agrárszakembere, kertészet, növényvédelem, növénytermesztés. A kiválasztási folyamat 2016 őszén indult. Az első fordulóban a jelöltek internetes szavazáson mérettettek meg, majd kategóriánként hárman jutottak tovább a szavazatszám, illetve a zsűri döntés alapján a második fordulóba. Közülük a kategória győztesét már a szakmai zsűri választotta ki, azonban a szavazatszámok alapján dőlt el az, hogy ki kapja a közönségdíjat.


A 2016-os Az Év Agrárembere-díj kategóriagyőztesei:
- Agrárinnováció: Maróti Miklós
- Agrárkutatás: Dr. Kovács Levente
- Állattenyésztés: Dr. Füller Imre
- Agrárgépészet: Kis Pál
- Feldolgozó-élelmiszeripar: Szabadics Zoltán
- Fenntartható gazdálkodás: Molnár István
- Fiatal gazda: Bűdi Károly
- A jövő agrárszakembere: Varga Máté
- Kertészet: Dr. Csikai Miklós
- Növényvédelem: Dr. Kádár Aurél
- Növénytermesztés: Bázel Éva


Az év agráremberét a gála helyszínén a kategóriagyőztesek közül titkos szavazással választotta ki a zsűri, illetve maguk a frissen kihirdetett kategóriagyőztesek is szavaztak. 2016-ban az Év Agrárembere-díj győztese: Dr. Csikai Miklós. A közönségdíjat a legtöbb szavazat alapján Szeder Attila nyerte.
Az elmúlt esztendőben az alapítók egy új díj odaítéléséről is döntöttek. Ennek megfelelően idén Életmű-díjban részesült Dr. Demes György és Dr. Kovács József.

Részletek itt. https://www.azevagrarembere.hu/

nak.hu

Kapcsolódó cikkek

Ugrásszerűen nőtt a biogazdálkodás területe és az ezzel foglalkozó vállalkozások száma

2017. február 03. 08:03
Egy év alatt megduplázódott a biogazdálkodás területe és a biogazdálkodást fenntartó gazdaságok száma Magyarországon. Míg 2015-ben 120 ezer hektáron, addig 2016-ban már 200 ezer hektáron folytattak biogazdálkodást - mondta Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter csütörtökön a gödöllői Szent István Egyetemen tartott konferencián.

Pogácsa helyett gyümölcs a meetingen: a cégek nyitottak az egészséges munkahelyi táplálkozás iránt

2018. november 05. 08:54
Az étrendi kockázatok közül az elégtelen gyümölcsfogyasztást az olajos magvak és diófélék elégtelen fogyasztása követi, majd a magas só, a kevés zöldség- és rostbevitel következik. A munkahelyi egészségfejlesztő programok azonban csökkenthetik ezeket a kockázatokat. Az általunk megkérdezett gyümölcskiszállító és catering cégek közös tapasztalata az, hogy a vállalatok egyre nyitottabbak az egészséges táplálkozás iránt, és hajlandóak a dolgozóik egészsége és motiváltsága érdekében olyan szempontokra is forrást biztosítani, melyek korábban feleslegesnek tűntek.