Egyszerűbb otthonteremtési támogatás speciálisan adózóknak, őstermelőknek

2024. szeptember 02. 13:24
Egyszerűbbé válik a csok plusz, a falusi csok és a Babaváró támogatás igénybevétele a speciálisan adózóknak és az őstermelőknek egy friss kormányrendelet-módosítás értelmében - jelentette be a kulturális és innovációs miniszter.
Egyszerűbb otthonteremtési támogatás speciálisan adózóknak, őstermelőknek
Hankó Balázs közölte, a speciális adózási formákból adódóan a bankok
  • eddig a hitelbírálat során a bevételek 10-20 százalékát tudták figyelembe venni, a módosításnak köszönhetően ez az arány 50 százalékra emelkedik majd,
  • továbbá a korábban elvárt két-három éves társadalombiztosítási jogviszony helyett elég lesz egy évet igazolni.
Több tízezer potenciális támogatási igényről van szó, például a fodrászok, kozmetikusok, fotósok vagy a kiskereskedelmi tevékenységet folytató egyéni vállalkozók esetében - tette hozzá a miniszter.
 
Hankó Balázs kiemelte: a kormány a jelenlegi, "gazdasági nehézségeket is magában rejtő" időszakban is fenntartja és bővíti a magyar családpolitika különlegességét jelentő családtámogatási rendszert, amelyben már mintegy 30 intézkedés valósult meg, és amelynek köszönhetően 2010 óta több mint 178 ezer gyermek született meg.
A miniszter kitért arra is, hogy az idén bevezetett csok plusz igénybevétele kedvezően alakul, eddig több mint 15 ezren érdeklődtek, kilencezer hitelkérelemből pedig 6321-et el is bíráltak 164 milliárd forint értékben, azaz átlagosan 26 millió forint támogatási összeget kaptak a kérelmezők.
 
A családokat segítő egyéb intézkedések közül Hankó Balázs megemlítette a szeptemberi családi pótlék, gyes és gyed előrehozott utalását a tanévkezdés megkönnyítéséért, az ingyenes, illetve kedvezményes gyermekétkeztetést, valamint a tankönyvtámogatást, amelynek köszönhetően 1,2 millió diák 13 millió tankönyvhöz 15 milliárd forintos értékben jut hozzá térítésmentesen.
 
A család és a munka közötti egyensúly támogatásáért pedig ismét igényelhető a bölcsődei elhelyezést segítő támogatás, amely a vidéken élő, munkába visszatérő családok esetében havonta akár 50 ezer forintos segítséget jelenthet - mondta a miniszter.
 
A magyar családtámogatási rendszer tehát bővül, erősödik, annak érdekében, hogy Magyarország és a magyar nemzet családbarát legyen - hangoztatta Hankó Balázs.
 
forrás: kormany.hu

Kapcsolódó cikkek

Debreceni BMW-gyár: klasszikus juttatásokkal és kedvezményes autókkal csábítják a leendő dolgozókat

2024. január 16. 17:24
A BMW Group Gyár Debrecen munkavállalóinak 2024-től nyílik először lehetőségük kedvezményes céges autóbérlésre. A cég 140 új munkatársát először egy négycsillagos hotelbe, majd az üzem csúcstechnológiás, mintegy hétezer négyzetméter területű képzési központjába vitték. A leendő kollégák teljesítménybónuszt, cafeteriát, SZÉP-kártyát és munkába járási támogatást kapnak, miközben igénybe vehetik az üzem fizikoterápiával és belgyógyászattal rendelkező egészségközpontját is.

Ösztöndíjprogram az agrárfejlődésért

2023. november 03. 15:40
A Magyarok Kenyere program több mint egy évtizede fejlődik, és idén újabb elemmel bővült, a Jövőért Ösztöndíjprogrammal.
Az ösztöndíjat a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (MAGOSZ) hirdették meg, az Agrár-Vállalkozási Hitelgarancia Alapítvány (AVHGA) támogatásával. A program első évében 12 tehetséges hazai és külhoni magyar fiatalt tudnak anyagilag támogatni belőle. A programban a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara is részt vesz. Az ösztöndíj elnyerését igazoló támogatói okiratok ünnepélyes átadóját a Parlamentben tartották október 30-án.