Együttműködik a MUISZ és a NÉBIH

2017. augusztus 29. 07:58
 
A turisták élelmiszerlánc-biztonsággal kapcsolatos célirányos tájékoztatása érdekében együttműködési megállapodást kötött augusztus 23-án a Magyar Utazási Irodák Szövetsége (MUISZ) és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH). A dokumentumot dr. Erdei Bálint, a MUISZ elnöke és dr. Oravecz Márton, a NÉBIH elnöke látta el kézjegyével.

A kétoldalú megállapodás célja az élelmiszerlánc-biztonság utazással összefüggő kérdéskörének, sokrétű, ugyanakkor összehangolt kommunikációja, többek között a Magyarország környezetére és mezőgazdaságára veszélyes kártevők külföldről történő behurcolásának megelőzése. A kórokozók hazai elterjedésének megelőzésében ugyanis nagy szerepe van a lakosságnak is.


Az utazási irodák érdekképviseletét ellátó Szövetség tagirodái a szervezett utaztatás mintegy 82%-át bonyolítják le, így a hazai turisták igen széles körével állnak kapcsolatban. A két szervezet együttműködése hozzájárulhat az utazók hatékony tájékoztatásához, ezáltal pedig az utazásokban rejlő élelmiszerlánc-biztonsági kockázatok csökkentéséhez.


A most induló közös munka – a foglalási tapasztalatokhoz igazodva – elsősorban az online felületek nyújtotta lehetőségekre épül. A turisták informálásában szerepet kapnak továbbá a nyomtatott anyagok (pl. plakátok, szórólapok).


Az együttműködés égisze alatt a NÉBIH ismeretterjesztő előadások formájában készíti fel az utazási irodák munkatársait az információk átadására.

elelmiszer.hu

Kapcsolódó cikkek

A kertészeti pályázatoknál 50 millió forint projektösszeg alatt nem szükséges pénzügyi tervet benyújtani

2016. március 16. 08:02
Kecskeméten rendezték meg a Zsendülés II. Kertészeti Konferenciát, ahol Kis Miklós Zsolt a Miniszterelnökség agrár-vidékfejlesztésért felelős államtitkára ismertette a Vidékfejlesztési Program kertészeti fejlesztési lehetőségeit.

Alkalmi és idénymunka nyáron - A legfontosabb szabályok

2016. július 28. 08:10
Az egyszerűsített foglalkoztatás tipikus megjelenési időszaka a nyár, ekkor van szükség nagyobb számban mezőgazdasági és turisztikai idénymunkásokra, illetve alkalmi munkavállalókra, akikre az elkülönült szabályozás kiterjed. Az egyszerűbb és rugalmasabb szabályok érdemi könnyítést jelentenek.