Élénkülnek a magyar-kínai agrárkapcsolatok
Az agrárminiszter jelezte, hogy a november elején Sanghajban megrendezésre kerülő Kínai Nemzetközi Import Expón az Agrárminisztérium is részt vesz.
Nagy István hangsúlyozta, hogy Magyarország számára rendkívül fontos a Kínával kiépített kiváló kapcsolat, mivel ez további esélyt jelenthet arra, hogy Magyarország legyen az egyik logisztikai átemelője a régió és az Európai Unió közötti nagy volumenű áruforgalomnak.
A felek egyeztettek a magyar agrárexport lehetőségeiről Kínába, valamint áttekintették a magyar termékek kiszállításához szükséges engedélyezési folyamatokat.
Kína Magyarország 10. legfontosabb kereskedelmi partnere. A magyar-kínai külkereskedelem fontos részét képezi a mezőgazdaság és az élelmiszeripar. A közép-európai országok közül Magyarország rendelkezik a legtöbb termékcsoportra vonatkozó exportengedéllyel Kínába (sertés-, liba-, kacsa-, marha-, és nyúlhús, élő ló, tej, valamint búza), ami a hatóságaink közötti kiváló együttműködésnek köszönhető.
kormany.hu
Kapcsolódó cikkek
A Közös Agrárpolitika fejlesztése a cél
A korkedvezményes nyugdíjrendszer után Egészség vagy korai nyugdíjazás
A korkedvezményes nyugdíjrendszer megszüntetésére úgy került sor, hogy a jogalkotó elmulasztotta kezelni azoknak a munkavállalóknak a problémáját, akik önhibájukon kívül már nem tudtak további jogszerző időt szerezni. Ennek következményeként előfordulhat, hogy az adott munkavállalónak már csak néhány napja hiányzik ahhoz, hogy plusz egy év korkedvezményt kapjon. Ennél is nagyobb problémát jelent, hogy a régi rendszer úgy szűnt meg, hogy semmi nem lépett a helyébe, így támogatás nélkül maradtak azok a munkavállalók, akik különösen megterhelő munkakörülmények között dolgoznak.