Erdőtörvény és rendeletei - egységes szerkezetben

2021. június 07. 11:02
Változások az erdészeti joganyagban! Segítségképpen mellékeljük az Erdőtörvény és rendeleteinek Nemzeti Földügyi Központ munkatársai által összeszerkesztett és aktualizált, 2021. június 5-től hatályos verzióját.
Erdőtörvény és rendeletei - egységes szerkezetben

Kedves Kollégák!

 

Az elmúlt napokban több kisebb szakmánkat érintő jogszabályi változás hatályosult, az Evt. módosítása pedig holnap lép hatályba. Ezért a frissítéseket elvégeztük, és az alábbi linkről letölthetővé tettük  a 2021. június 5-étől hatályos rendeletekkel egybeszerkesztett Evt.-t (a friss változásokat szokás szerint sárgítással jelöltük).

 

A bírság rendeletet és beépítettük, ahol a bírságrendelet az Evt. adott paragrafusára hivatkozik, ott [] zárójelben feltüntettük az Evt. szövegét, van ahol folytatólagosan, van ahol külön bekezdésben, így nem kell oda-vissza lapozgatni a jogszabályban.

 

Czirok István, főosztályvezető, NFK Edészeti Főosztály

 

Az egységes szerkezetű Erdőtörvény és rendeletei doc-ban.

Az egységes szerkezetű Erdőtörvény és rendeletei pdf-ben.

 

Forrás: NFK Erdészeti Főosztály

 

Kiegészítés:

 

A soron következő további változások megtekinthetőek a Nemzeti Jogszabálytárban. A jogszabály évét, számát és jellegét megadva, a találati listában a hatályosság választó ki naptár ikonra kattintva megjelenik a most hatályos állapot kezdete, meg a korábbiaké és a leendőké is. Ezek segítségével a mindenkori hatályos szöveg előkereshető. Az alábbi kép-sorozat mutatja, hogy mikori, már ismert további változások lesznek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www.fataj.hu

Kapcsolódó cikkek

Szokványossá váló erdőtüzek

2021. augusztus 10. 10:02
A történelemben mindig voltak erdőtüzek, az időjárásnak mindig voltak szélsőségei – mondta Steier József klímakutató a Magyar Nemzetnek a görögországi erdőtüzek kapcsán.

Haszontalan gyomnak hitték, de csoda forrása a közönséges vízijácint

2019. szeptember 13. 08:23
A Dél-Amerikában őshonos közönséges vízijácint (Eichhornia crassipes) az 1900-as években jelent meg először az afrikai országokban. Miután elkezdett terjedni a nagyobb folyókban és duzzasztógátakban, a tudósok a világ legrosszabb vízi gyomjának nevezték a növényt. Ekkor még nem is sejtették, milyen potenciál van benne, írja riportjában a Guardian.