ERRE KELL FIGYELNED PALÁNTAVÁSÁRLÁSKOR - NÉHÁNY TRÜKK, AMIVEL NEM LŐHETSZ MELLÉ
A palántavásárlás döntően az időhiányban szenvedőknek lehet jó megoldás, sokkal egyszerűbb és gyorsabb ugyanis ha szakboltban megvesszük a kis növényt, hazavisszük, és már el is ültethetjük a végleges helyére. Április végén, május elején érdemes a megvásárolt palántát kiültetni a szabadba, ekkorra már ugyanis elmúlnak a fagyok. Kiskertbe elsősorban földlabdás palánta ültetése javasolt, mert nem szenvedik meg a helyváltoztatás stresszét, szemben a szabadgyökerűekkel. A palántákat megbízható termelőtől, piacon, vagy szaküzletben vásároljuk meg.
Érdemes vásárlás után szoktatni a palántákat a külső levegőhöz, pláne ha beltérben nevelkedtek addig. A korai erős napsugár, és a szél megviseli palántáinkat, ezért ha van lehetőségünk a délelőtti óráktól, az esti órákig naponta szoktassuk a változáshoz. A végleges helyre ültetés előtt, előző napon locsoljuk be növényeinket, hogy megszívják magukat csapadékkal. Ha lehetőségünk van, a kiültetést a délutáni, esti órákban végezzük, így másnap reggel szépen álló növények várnak bennünket.
A jó minőségű palántát néha nehéz kiválasztani, ezért készítettünk egy kis útmutató, hogy miről ismerhetőek fel a gondosan nevelt és jó állapotú palánták. Alaptulajdonság, hogy a palánta zömök és ne megnyúlt legyen, a levelei sötétzöldek, valamint frissek legyenek, a szárai pedig vastagok. Gyökere dús és fehér színű legyen, és nagyon fontos, hogy kártevők nyomait sehol se leljük fel a növénykezdeményen. A termés sikerességéhez a tökéletes palántákon kívül fontos a talaj minősége is, ahova majd ültetjük őket, így erről mindig időben gondoskodjunk. Az ültetést mindig alapos öntözéssel fejezzük be.
agrarszektor.hu