Hungarikum lehet a töltött káposzta is
2016. szeptember 20. 08:10
Hungarikummá válhat a töltött káposzta is. Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter legalábbis így foglalt állást a hétvégi mezőberényi töltött káposzta fesztiválon.
A töltött káposzta jó eséllyel pályázhat arra, hogy hungarikum legyen – állapította meg Fazekas Sándor. Megnyitó beszédében kiemelte, a káposzta az egyik legjelentősebb zöldségünk. A magyar konyha egyik legfontosabb alapanyaga. De mindenki másképp készíti, mindenki hozzáadja a saját és szűkebb környezete fűszereit, hagyományait, ízeit.

Forrás: agrarszektor.hu
Kapcsolódó cikkek
Magyar borok is nyertek a Decanter World Wine Awards borversenyen
2019. május 29. 10:49
Három platina- és hét aranyérmet nyertek el a magyar borok és pezsgők a világ legnagyobb nemzetközi borversenye, a londoni Decanter World Wine Awards (DWWA) idei mezőnyében; a legeredményesebb magyarországi borvidék Tokaj-Hegyalja volt.
Visszatáncolhatnak a szakszervezetek
2019. január 10. 08:15
AZ ELLENZÉK SEGÍTŐI MÁR A MIGRÁNSPÁRTI EURÓPAI SZÖVETSÉGNÉL KOPOGTATNAK SEGÍTSÉGÉRT