Ezekre a halfajokra országos tilalom lépett életbe
2024. április 15. 15:17
Az őshonos halakra vonatkozó szabályok értelmében tilos ezeket a halfajokat megtartani.
A garda, a domolykó, a jászkeszeg, a szilvaorrú keszeg, a paduc és a márna került védelem alá, és tart még a tilalmi ideje a süllőnek, a kősüllőnek, a balinnak és a sügérnek – írja a pecaverzum.hu.

Április 15-én, hétfőn 0 órakor lépett életbe a fogási tilalom, az őshonos halakra vonatkozó szabályok értelmében mérettől függetlenül tilos ezeket a halfajokat megtartani. A korlátozás május 31-én, pénteken 24 órakor ér véget.
A süllő, a balin és a sügér tilalmi ideje április 30-áig, a kősüllőé pedig június 28-áig tart. A csuka és a sebes pisztráng tilalmi ideje március végéig tartott.
Garda
A halgazdálkodás és a halvédelem egyes szabályainak megállapításáról szóló 133/2013. (XII. 29.) VM rendeletben foglaltak szerint ha az első nap szombatra vagy pihenőnapra esik, a tilalom az azt követő munkanapon lép érvénybe. Ha a tilalmi idő utolsó napja esik szombatra vagy pihenőnapra, a tilalom a közvetlenül megelőző munkanapon végződik. A megállapított fajlagos tilalmi idők az első nap 0 órakor kezdődnek és az utolsó nap 24. órájában végződnek.
Ezek országos szabályok, amelyektől eltérhetnek a vízhasznosítók, így horgászat előtt érdemes tájékozódni az adott vízterület szabályairól.
forrás: agroinform.hu
Kapcsolódó cikkek
Mit kell tudni a mezőgazdaságban felhasznált gázolaj utáni jövedéki adó-visszaigénylésről?
2023. január 16. 10:23
Mennyi a visszaigényelhető adó mértéke, ki igényelheti vissza, milyen tevékenységek után igényelhető vissza?
Itt a magyar találmány! Retteghetnek a veszélyes ázsiai lódarazsak
2023. október 20. 17:04
Védekezési stratégia kidolgozását és intézkedések megkezdését teszi szükségessé a jelenlétük.
Az agrárszakma és a nagyközönség aggodalmát is felkeltette az a tény, hogy idén nyáron első ízben figyelték meg Magyarországon az invazív ázsiai lódarázs egyedeit. A fajjal kapcsolatos vizsgálatokban a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem kutatói is kulcsszerepet vállaltak. Kiderítették például, hogy a faj Európa felől érkezett hazánkba, de részt vettek egy olyan eszköz felépítésében is, amely segítséget jelent a faj jövőbeli terjedésének lassításában.