Ezentúl az erdőgazdálkodók is lekérdezhetők az EUTR keresőben

2023. január 25. 12:56
A Nébih EUTR keresőjének (https://portal.nebih.gov.hu/eutr-kereso) funkcióbővítése révén ezentúl, a regisztrált faanyag kereskedelmi lánc szereplők mellett, már az erdőgazdálkodók jogosultságai is lekérdezhetők a rendszerből. A fejlesztés lehetővé teszi az illegális forgalmazók hatékonyabb kiszűrését, ezáltal a csalások megelőzését.
Ezentúl az erdőgazdálkodók is lekérdezhetők az EUTR keresőben
Az erdőgazdálkodók jelenleg külön regisztráció nélkül végezhetnek a faanyag kereskedelmi lánchoz tartozó tevékenységet, ha az erdei faválasztékot általuk kezelt erdőből értékesítik Magyarországon. Az EUTR kereső fejlesztésének köszönhetően a jövőben a kereskedők és a vásárlók is meggyőződhetnek arról, hogy a fát kínáló eladó valóban bejegyzett erdőgazdálkodó-e, azaz van-e lehetősége általa kezelt erdőből fát értékesíteni - írja a Nébih.
 
A kereső használatához az érintett adószámát vagy FELIR azonosítóját kell megadni (utóbbival EUTR azonosító néven is találkozhatunk hirdetésekben), továbbá természetes személy esetén névvel és születési dátummal is történhet keresés. Amennyiben a lekérdezés sikeres, a találati lista „tevékenységek” szakaszában „erdőgazdálkodási tevékenység” címszó alatt megjelenik az erdőgazdálkodói státusz.
 
A kellő körültekintéssel történő vásárláshoz célszerű meggyőződni arról is, hogy az erdőgazdálkodó EUTR tevékenysége nem áll-e felfüggesztés vagy tiltás alatt. Erről a
 
https://portal.nebih.gov.hu/eutr-jogsertesek oldalon tájékozódhatnak az érdeklődők.
 
forrás: agrotrend.hu 

Kapcsolódó cikkek

EFDSZ szakmai fórum

2022. december 14. 13:13
2022.12.7.-én és 8.-án Budapesten az EFDSZ SZAKMAI KEREKASZTAL FÓRUM keretében vitatta meg az ágazatban dolgozó munkavállalók helyzetét, kilátásait. 

A MATE oktatói és diákjai aktívan vállalnak szerepet a magyarországi vidékfejlesztésben

2023. július 03. 11:59
Idén 10 éve, hogy a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem és jogelőd intézményének tanárai és hallgatói műhelygyakorlatok keretében, közösen dolgoznak ki fenntartható vidékfejlesztési terveket a főként aprófalvas, hátrányos helyzetű régiók számára. A projektek az elmaradott térségek térségi kezdeményezéséhez, LEADER (Közösségi kezdeményezés a vidék gazdasági fejlesztése érdekében) programhoz vagy natúrpark alapításhoz kapcsolódnak szerte az országban.