Folytatódik a vidéki mikrovállalkozásokat fejlesztő pályázat: csak mezőgazdasági termelők pályázhatnak!

2017. március 17. 10:30
Áprilistól nagyobb kerettel, nagyobb összegre is lehet pályázni 50-70% támogatással, új, nem mezőgazdasági tevékenységek elindítására – tájékoztatott a pályázatihírek.eu portál. A pályázaton kizárólag mezőgazdasági termelők indulhatnak, vagyis őstermelők és mezőgazdasági vállalkozók. A módosítás során rengeteg új tevékenység lett fejleszthető.

Új lehetőség azoknak a mezőgazdasági termelőknek, akik lemaradtak a 2016 őszi mikrovállalkozás indítását támogató pályázatról, hogy áprilistól nagyobb kerettel, nagyobb összegre is lehet pályázni 50-70% támogatással, új, nem mezőgazdasági tevékenységek elindítására. A nagyobb keret, nagyobb esélyeket is jelent a 2016 őszi 12 M Ft-os 100%-os támogatásnál. 2017. március 14-én jelent meg a "VP6-6.4.1-16 Nem mezőgazdasági tevékenységek beindítására és fejlesztésére irányuló beruházások támogatása" felhívás módosítása. A pályázaton kizárólag mezőgazdasági termelők indulhatnak, vagyis őstermelők és mezőgazdasági vállalkozók (egyéni vállalkozás, Bt., Kft., stb.) Bár a felhívás egyik célterülete a falusi turizmus fejlesztése, a módosítás során rengeteg új tevékenység lett fejleszthető a másik fő célterületen az akár 50 millió forintos támogatásból, így pl. bútorgyártás, gépjavítás, kútfúrás, ruházati termékek gyártása, ékszerek és dísztárgyak készítése, stb. A támogatási kérelmek benyújtására 2017. április 18-tól van lehetőség.

A kiemelten kedvező feltételek miatt már most rendkívül nagy a pályázat iránt érdeklődők száma, ezért érdemes mielőbb megkezdeni a pályázat benyújtásához szükséges előkészületeket.

A felhívás célja, hogy a vidéki térségben mikrovállalkozásnak minősülő mezőgazdasági termelők nem mezőgazdasági tevékenységeinek beindítását segítse, vagy a már működő, nem mezőgazdasági tevékenységek fejlesztését támogassa. Erre a célra összesen 35,94 milliárd forint áll rendelkezésre.

A támogatási kérelmet kizárólag azok a mikrovállalkozásnak minősülő mezőgazdasági termelők nyújthatják be, akik megfelelnek az alábbi feltételeknek:

  • székhelye/telephelye legalább 2016 július 1-től a pályázatban meghatározott vidéki térségben van a megvalósítás helye szintén vidéki térségben van
  • igazolja, hogy a támogatási kérelem benyújtását megelőző, vagy amennyiben erre vonatkozóan nem rendelkezik adatokkal, az ezt megelőző lezárt üzleti évben árbevételének legalább 50%-a mezőgazdasági tevékenységből származott

Jelen felhívás esetében az őstermelők is a mikrovállalkozásnak minősülő mezőgazdasági termelő kedvezményezettek körbe tartoznak.

Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege: maximum 50.000.000 Ft, a támogatási intenzitás mértéke a fejlesztési helyszíntől függően: 50%, 60%, vagy 70%-os.

A támogatható tevékenységeket a pályázat 11. számú melléklete tartalmazza, többek között támogathatók az alábbi tevékenységek:

  • textiláruk gyártása (szőnyeggyártás, ruhagyártás, csipkekészítés stb.)
  • fafeldolgozás (épületasztalos termék gyártása, faszobrászat, dísztárgykészítés stb.)
  • bútorgyártás (irodabútor, konyhabútor stb. gyártása)
  • kézműves szappanok, illóolajok gyártása
  • öblösüveg, díszüveg gyártása
  • kerámia, porcelán gyártása
  • ékszergyártás
  • gépek, berendezések javítása (mezőgazdasági gépek, traktorok, motorok javítása, gépek elektromos javítása)
  • nyomdai tevékenység
  • faházak gyártása és felépítése
  • kútfúrás
  • népi iparművészeti tevékenységek és ezek kiskereskedelme 
  • különböző, a falusi életet bemutató tevékenységek bemutatása (pl. interaktív kézműves központok)
  • helyi gazdálkodási módok, termelési szokások, bemutatása: pl. Bio kecskefarm bemutatása, szilvaaszaló kisüzem bemutatása, méhészet, mézfeldolgozás bemutatása

A felsoroltakon kívül még számos egyéb tevékenység fejlesztésére is van lehetőség a felhívás keretein belül, a fenti tevékenységek csak példaként szolgálnak!

A támogatásból megvalósítható falusi turisztikai tevékenységek fejlesztése is, melyről részletesebben itt írunk!

A támogatási kérelmek benyújtása 2017. április 18-tól 2017. május 18-ig lehetséges, amennyiben a keret nem merül ki, tovább is.

A pályázati felhívás itt érhető el!

A támogatható tevékenységeket tartalmazó 11. melléklet itt érhető e

https://www.otpagrar.hu/Hirek/Reszletek?id=100269

 

Kapcsolódó cikkek

Július végéig lehet jelentkezni Az Év Tanyája 2018 pályázati felhívásra

2018. május 04. 08:24
Célunk, hogy lehetőségeinkhez mérten mindent megtegyünk annak érdekében, hogy a tanyán való lét- és gazdálkodási formát még vonzóbbá tegyük a XXI. század embere számára és ráirányítsuk a lakosság - ezen belül is elsősorban a fiatalok figyelmét – arra, hogy a tanyasi létforma választása valós alternatíva mai világunkban is - fogalmazott Szakáli István Loránd agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős helyettes államtitkár egy tanyás témában tartott sajtótájékoztatón, Budapesten.

Fontos határidőket toltak ki, megjelent az öntözésfejlesztési pályázat

2016. május 17. 08:23
A fagykár a méhészetet is megviseli, Békés megyében befejezték a vetést, még mindig sok a vitás kérdés a szabadkereskedelmi egyezménnyel kapcsolatban, 49,5 milliárd Ft jut öntözésfejlesztésre – az Agroinform.hu heti hírösszefoglalója.