Francia gazdák az autópályákon állítottak fel blokádokat +VIDEÓK

2024. november 18. 18:15
Nem hatotta meg őket a figyelmeztetés, hogy ne tegyék.
Francia gazdák az autópályákon állítottak fel blokádokat +VIDEÓK
Az utcákra vonultak és tüntetnek a francia gazdák. Többen már este, konvojokban indultak el.
 
Bruno Retailleau, francia belügyminiszter vasárnap arra figyelmeztette a mezőgazdasági termelőket a gazdatüntetések előtt, hogy "zéró tolerancia" lesz az utak "tartós blokádja" esetén. Ez azonban az élő közvetítések szerint nem akadályozta a gazdákat abban, hogy autópályák forgalmát akadályozzák.
 
A francia gazdák a jelentős bürokrácia és a megélhetési gondjaik miatt tüntetnek, mert a gyorssegélyek és a kormányzati bejelentések ellenére úgy érzik, nem javult a helyzetük. Ezenfelül elutasítják az Európai Unió és a dél-amerikai Mercosur szabadkereskedelmi övezet tagállamai között kötendő megállapodást is.
 
forrás: agroinform.hu

Kapcsolódó cikkek

Jövő héttől módosul az azonnal átutalás egyik legfontosabb szabálya

2023. augusztus 22. 18:40
2023. szeptember 1-jétől az azonnali átutalás körébe tartozó fizetési megbízások értékhatára 10 millió forintról 20 millió forintra nő. Vagyis hamarosan már 20 millió forintot is utalhatunk másodpercek alatt – írja a Pénzcentrum.

Az EÜT közvetítő szerepe

2024. június 25. 17:01
2024. június 18-án a LIGA Szakszervezetek székházában gyűltek össze a LIGA tagszervezeteinek Európai Üzemi Tanács képviselői. Az eseményen Mészáros Melinda, a LIGA Szakszervezetek elnöke az Európai Üzemi Tanácsok közvetítő szerepét értékelte, valamint beszámolt a szakszervezetek nemzetközi feladatairól és hazai törekvéseiről.