Hívd be Te is állásinterjúra, hogy megismerd!

2019. október 09. 08:28
HR kampányt indított a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége. A munkaadók és a toborzással, kiválasztással foglalkozó HR szakemberek legyenek nyitottak és kíváncsiak a siket és nagyothalló jelentkezőkre, kezeljék elfogadóan álláspályázatukat - erről szól a SINOSZ szemléletformáló kampánya: „Hívd be Te is állásinterjúra, hogy megismerd, milyen klassz ember!”

A siket és nagyothalló emberek dolgozni akarnak

Egyre több siket és nagyothalló személy küzdi le a munkaerőpiacra lépés nehézségeit és egyre több vállalkozás nyitott a foglalkoztatásukra. Bár messze még a cél, hogy minden aktív siket és nagyothalló személy a képességének megfelelő állást töltsön be, de azért dolgozunk, hogy nyitottá tegyük a munkaerőpiacot és bebizonyítsuk, a siket és nagyothalló emberek értékes munkaerők.

A szemléletformáló kampány keretében elkészített társadalmi célú reklámfilmekkel azt az üzenetet szeretnénk erősíteni a munkáltatók felé, hogy egy siket vagy nagyothalló pályázó elbírálása alkalmával az egyenlő bánásmód elve érvényesüljön: a képesség, tudás és tehetség számítson, hiszen a kommunikációs akadálymentesítés biztosításával megteremthetők az egyenlő esélyek.



Ha ismernéd, ez nem számítana! Ági és Peti, a film két szereplője, akik érintettek

A kreatív koncepció fontos része volt, hogy a spotok szereplői amatőr, valós személyek. Péter egy siket srác, Ági egy nagyothalló lány. A kisfilmek saját élethelyzetükből táplálkoznak és a legfontosabb törekvés, hogy a hallásállapotukról a figyelem kizárólag az emberi kvalitásokra terelődjön. Tudatos volt az is, hogy a szereplőket pozitívan, megnyerően mutassa be a film és bátran alkalmazza a képi humor eszközét is. A forgatáson jelnyelvi tolmácsok segítették a kommunikációt a stáb tagjaival, amit minden résztvevő nyitottan fogadott.



Akadályugrás - Szakértői támogatás a siket és nagyothalló munkaerő toborzásában

A SINOSZ nagy múlttal rendelkező érdekképviseleti szervezet, amely a siket és nagyothalló személyek munkaerő-piaci integrációjában már bizonyított: akadálymentesen nyújtja professzionális szolgáltatásait és évek óta egyedülálló módon működteti hazánkban az első, siket személyek számára egyenlő eséllyel használható állásportált, az www.akadalyugras.hu-t, ahol jelnyelvi adaptációval teszi közzé az álláshirdetéseket.

A SINOSZ teljeskörű szakértői támogatást nyújt a siket és nagyothalló személyeknek - tanácsadással, interjúra történő felkészítéssel, munkaerőközvetítéssel - valamint kézzelfogható megoldásokkal és szolgáltatásokkal segíti, támogatja a munkáltatók toborzói tevékenységét.
A vállalatok - akik már bizonyították, hogy a társadalmilag felelős foglalkoztatás érték - a SINOSZ együttműködő partnereiként szívesen megosztják jó gyakorlataikat azokkal, akik a jövőben nyitottak a siket és nagyothalló személyek foglalkoztatására, a munkahelyi akadálymentesítés megvalósítására.

Értjük egymást a munkahelyen is! - KONTAKT

Azt tapasztaljuk, hogy a halló társadalom nagy része még mindig nem hallott a halló és hallássérült személy közötti kommunikációs gátakat elsöprő KONTAKT Tolmácsszolgálatról, mint elérhető videós akadálymentesítési lehetőségről. A KONTAKT Tolmácsszolgálat használata alapjaiban változtatta meg a siket és nagyothalló emberek számára az önálló ügyintézést - lehetővé teszi a telefonálást is - megkönnyítve ezzel társadalmi integrációjukat, növelve munkaerő-piaci esélyeiket.

Azon siket és nagyothalló személyek bátorítására is kísérletet tettünk ezekkel a kisfilmekkel, akik korábbi rossz tapasztalataik miatt esetleg bizonytalanabbak egy állásinterjún. Mivel Magyarországon már egyre több multinacionális cég nyitott a siket és nagyothalló munkavállalók foglalkoztatására, fontos, hogy a siket és nagyothalló társadalom tagjai a rossz élményeiket leküzdve újabb lendületet vegyenek és megújult erővel vágjanak bele az álláskeresésbe.

Hangya Dóra
munkaerő-piaci szolgáltatásvezető, SINOSZ Akadályugrás

Kapcsolódó cikkek

Előrehozott női nyugdíj esetében nincsen munkajogi védelem

2020. december 07. 09:57
A munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I.tv. (Mt.) több területen védelemben részesíti azon munkavállalókat, akiknek a munkaviszonya az öregségi nyugdíjkorhatáruk betöltését megelőző 5 éven belül kerül megszüntetésre. Felmerül a kérdés, hogy ez a védelem vonatkozik-e azon hölgyekre, akik a 40 éves jogszerző időtartam betöltését követően, de az öregségi nyugdíjkorhatárt megelőzően mennek nyugdíjba. A kérdést az alábbiakban vizsgáljuk a bírósági gyakorlat tükrében:

Még tart a szemléletformálás

2020. január 30. 08:13
Lassan, de változik a magyar fogyasztók hozzáállása, a vásárlók egyre inkább a jobb minőséget képviselő, magyar eredetű, esetenként akár a drágább termékeket keresik – azonban még korántsem ért véget a folyamat, véli Zsigó Róbert.