Idén akár 20 százalékkal is drágább lehet a nyaralás belföldön

2021. május 17. 09:52
Többe kerül az alapanyag és a munkaerő is
Idén akár 20 százalékkal is drágább lehet a nyaralás belföldön

Drágább lesz az idei nyaralás. A Szállodák és Éttermek Szövetsége 15-20 százalékos áremelekedéssel számol a főszezonra. Azt mondják, a szállásadók költségei is megnőttek: drágultak az alapanyagok, emelkedtek a fizetések és többe kerül a karbantartás is. Flesch Tamás, a szövetség vezetője az RTL Híradójának azt mondta, nem arról van szó, hogy a szállodások most szeretnék behozni az elmúlt hónapok bezártságát.

A balatoni szálláshelyeknél lesz a legnagyobb drágulás, pedig a foglalások harmada már most ide szól.

Sokan azonban egyelőre nem emelnek, vagy kivárnak, hogy ne riasszák el a vendégeket.

Forrás: HVG / www.szakszervezet.hu

Kapcsolódó cikkek

A román agrárminiszter szerint az első kürtőskalácsot egy román nő készítette 1784-ben

2016. március 16. 07:47
A kürtőskalácsot először Erdélyben egy román nemzetiségű nő készítette 1784-ben - jelentette ki kedden Achim Irimescu román mezőgazdasági miniszter. 

Helló, itt a terep menedzsered beszél!

2019. április 17. 08:00
"Sokszor esnek vezetők abba a hibába, hogy túl sok időt töltenek el az íróasztal mellett számok elemzésével és táblázatok készítésével. Én csak úgy hívom őket, hogy ők az „excel” vagy „desk” menedzserek. Tölts minél több időt terepen, beszélgess értékesítőiddel formálisan és informálisan, és meglátod termelni fogják az eredményeket" - Hamsik Gábor írt cikket a HR Blogon az értékesítők motiválásáról.