ITM: a digitális gazdaságnak digitálisan felkészült munkavállalókra van szüksége

2019. június 19. 08:25
Magyarországon is kialakul az a digitális kompetencia keretrendszer (DigKomp), amely átláthatóvá, követhetővé, mérhetővé teszi a digitális kompetencia szintjeit.

A digitális gazdaságnak digitálisan felkészült munkavállalókra van szüksége, ennek segítésére a kormány elfogadta a digitális kompetencia keretrendszer fejlesztéséről és bevezetéséről szóló minisztériumi előterjesztést

- mondta Pölöskei Gáborné, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkára hétfőn sajtótájékoztatón Budapesten. 

Kiemelte, az európai uniós előírásokat követve ezzel Magyarországon is kialakul az a digitális kompetencia keretrendszer (DigKomp), amely átláthatóvá, követhetővé, mérhetővé teszi a digitális kompetencia szintjeit. 

Hozzátette: a megfelelő szintű digitális jártasság az élet minden területét érinti, szükséges egyebek mellett a munkakereséshez, a munkavégzéshez, a tanuláshoz, az online vásárláshoz, egészségügyi adatok kezeléséhez, elektronikus ügyintézéshez, a közösségi társadalmi tevékenységekhez. 

A keretrendszerre építve meghatározzák majd a különböző szakmákhoz, munkakörökhöz szükséges digitális kompetenciákat, így a munkavállaló láthatja, hogy milyen képzés szükséges számára a munkakör betöltéséhez. A digitalizáció elterjedése nem szorítja ki az emberi munkaerőt, ugyanakkor tudomásul kell venni, hogy a munka elvégzéséhez más típusú tudásra lesz szükség

- hangsúlyozta Pölöskei Gáborné. 

A helyettes államtitkár elmondta, a kormány több programmal is támogatta a digitális ismeretek terjedését Magyarországon, például a digitális élményközpontok létrehozásával, a szakképzésben a digitális alkotó műhelyek indításával, digitális jóléti pontok működtetésével országszerte, és minden ágazat készít digitális stratégiát. 

digKomp,

A hazai digitális kompetencia keretrendszer kialakításában a gazdaság szereplői is segítenek, a tavaly létrehozott ágazati készségtanácsokban a gazdaság szereplői beazonosítják a szakmához szükséges digitális kompetenciát a nyár végéig - mondta az ITM helyettes államtitkára. 

Horváth Ádám, a Digitális Pedagógiai Módszertani Központ vezetője a sajtótájékoztatón ismertette, hogy

a digitális kompetencia keretrendszer több fő terület is lefed, így az információs adatmenedzsmentet, a kommunikációt és együttműködést, a digitális tartalmak létrehozását, a biztonságot, a problémamegoldást. 

A digitális kompetencia keretrendszer kialakításával elindított folyamat nagy mértékben hozzájárul ahhoz, hogy Magyarország elérje a kormányzati célkitűzést, és 2030-ra a digitálisan a legfeljebb államok közé tartozzon az Európai Unióban - mondta Horváth Ádám.

Forrás: ma.hu / szakszervezetek.hu

Kapcsolódó cikkek

A gemenci erdei iskola feladata természeti értékeink védelme és megőrzése

2016. június 13. 08:07
A gemenci erdő nyújtotta értékeket elődeinktől megtanultuk becsülni, reméljük, hogy a következő generáció is tiszteli és okosan gazdálkodik majd mindezzel a páratlan természeti szépséggel, az itt honos állat és növényvilággal – fogalmazott a Gemenc Erdészeti Erdei Iskola avatásán Zsigó Róbert, Baja és térsége országgyűlési képviselője, élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár (FM).

Jogerős ítélet a Bunge-perben

2019. december 03. 10:34
Felfüggesztett börtönt kapott a kitiltási botrányt előidéző ügy vádlottja.