Januártól élelmiszer-feldolgozást segítő támogatásra lehet pályázni

2018. október 26. 10:34
A támogatásra rendelkezésre álló keretösszeg 50 milliárd Ft.

Megjelent a „Mezőgazdasági termékek értéknövelése a feldolgozásban” című pályázati felhívás. A támogatási kérelmek benyújtására 2019. január 2-től 2021. január 4-ig van lehetőség - olvasható a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) oldalán.

A „Mezőgazdasági termékek értéknövelése a feldolgozásban” című (VP3-4.2.1-4.2.2-18 kódszámú) felhívás célja, hogy lehetőséget biztosítson a mezőgazdasági termelők, valamint a mezőgazdasági termelőnek nem minősülő mikro- és kisvállalkozások számára olyan

élelmiszer-feldolgozáshoz, illetve borászati tevékenységhez kapcsolódó fejlesztések végrehajtására, amelyek hozzásegítik őket tevékenységük gazdaságos folytatásához, továbbá a saját, illetve az alkalmazotti foglalkoztatás fenntartásához

További cél az ágazati szereplők versenyképességének javítása a legkorszerűbb, innovatív technológiák megvalósításával,így lehetőség nyílik a projekt keretében támogatott feldolgozási tevékenységhez kapcsolódóan épületek, építmények energiahatékonyság fokozást célzó korszerűsítésére, felújítására, illetve megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazására is.

A támogatási kérelmek benyújtására 2019. január 2-től 2021. január 4-ig van lehetőség

A felhívás meghirdetésekor a támogatásra rendelkezésre álló keretösszeg 50 milliárd Ft, melynek keretében azon projektek támogatottak, amelyek során a fejlesztések a következő célok valamelyikének megvalósulását szolgálják:

  • magasabb hozzáadott értékű termékek előállítása,
  • versenyképesebb vállalati, termelési és termékstruktúra kialakítása, optimalizálása, valamint a piacra jutás elősegítése,
  • piaci keresletre és/vagy termékpálya együttműködésre alapozott kapacitás kialakítása és bővítése,
  • a vidéki területeken a foglalkoztatás bővítése.

agrotrend.hu

Kapcsolódó cikkek

Több mint 8 milliárd a tanyák fejlesztésére

2017. február 02. 08:05
A tanyák infrastrukturális fejlesztésére írt ki pályázatot a Miniszterelnökség. Összesen 8,2 milliárd forintot fordítanak erre a Vidékfejlesztési Programban.

Élelmiszeripar: eszközbeszerzés, IT fejlesztés, építés, energia- és erőforrás hatékonyság támogatása (ÉLIP)

2016. február 22. 04:44
Egyéni projektnél maximum 500 M Ft, kollektív projektnél max. 1,5 Mrd Ft támogatásra pályázhatnak termelők, s az agrár mikro- és kisvállalkozások technológiai fejlesztésekre, energiaha- és erőforrás hatékonysági beruházásokra

Mezőgazdasági termékek értéknövelése és erőforrás-hatékonyságának elősegítése a feldolgozásban

VP-3-4.2.1-15