Kamattámogatás jár a mezőgazdasági beruházási hitelekre

2019. szeptember 23. 08:39
Az agrárminiszter úgy rendelkezett, hogy a legfeljebb 2 milliárd forintos mezőgazdasági beruházási hitelek után 80 százalék kamattámogatás igényelhető.

Magyar Közlönyben megjelent rendelet a mezőgazdaság, az erdőgazdálkodás és az élelmiszeripar beruházási hiteleihez kapcsolódó kamattámogatásról intézkedik. A kamattámogatás olyan beruházási hitel esetén vehető igénybe, amelynek a futamideje legalább 3, de legfeljebb 10 év.

 

A kamattámogatásban részesíthető beruházási hitelek összege - beruházásonként és ügyfelenként - legalább 3 millió forint, de nem haladhatja meg

- az elsődleges mezőgazdasági termeléshez kapcsolódó beruházások esetében az 1,3 milliárd forintot,

- a mezőgazdasági termékfeldolgozáshoz vagy -forgalmazáshoz és az erdőgazdálkodáshoz kapcsolódó beruházások esetében pedig a 2 milliárd forintot.

A kamattámogatás mértéke az ügyleti kamat 80 százaléka, de legfeljebb 2 százalékpont. További követelmény, hogy kamattámogatás csak azon kamatidőszakra nyújtható, amelynél a hiteldíj nem haladja meg a 2,5 százalék/év szintet.

A kamatidőszak hiteldíjának számításakor figyelembe kell venni az ügyleti kamatot, továbbá valamennyi, a hitelhez kapcsolódó, a hitelfelvevőt terhelő díjat, jutalékot.

A rendelet részletesen szabályozza a kamattámogatás igénylését és azt is, hogy milyen gépek vásárlása után jár a támogatás.

napi.hu

Kapcsolódó cikkek

A tagállamoknak is ösztönözniük kell a generációváltást

2019. november 19. 09:26
Az Európai Gazdasági és Szociális Bizottság (EGSZB) Mezőgazdaság, vidékfejlesztés és környezetvédelem (NAT) szekciója 2019. október végén jelentést fogadott el „A KAP generációváltásra gyakorolt hatásának értékelése” címmel. A jelentés előadója magyar képviselő volt, a Fiatal Gazdák Magyarországi Szövetsége (AGRYA) képviselője szakértőként vett részt a munkában.

Rendkívüli öntözési célú vízhasználat a mezőgazdasági termelőknek

2019. május 03. 09:19
A mezőgazdaságot egyre gyakrabban és huzamos ideig sújtó aszály miatt a kormány vízjogi engedély nélkül, bejelentés alapján, korlátozott ideig (legfeljebb egy hónapig) rendkívüli vízhasználatot biztosít a termelők számára tartósan vízhiányos időszakban.