Kamattámogatás jár a mezőgazdasági beruházási hitelekre

2019. szeptember 23. 08:39
Az agrárminiszter úgy rendelkezett, hogy a legfeljebb 2 milliárd forintos mezőgazdasági beruházási hitelek után 80 százalék kamattámogatás igényelhető.

Magyar Közlönyben megjelent rendelet a mezőgazdaság, az erdőgazdálkodás és az élelmiszeripar beruházási hiteleihez kapcsolódó kamattámogatásról intézkedik. A kamattámogatás olyan beruházási hitel esetén vehető igénybe, amelynek a futamideje legalább 3, de legfeljebb 10 év.

 

A kamattámogatásban részesíthető beruházási hitelek összege - beruházásonként és ügyfelenként - legalább 3 millió forint, de nem haladhatja meg

- az elsődleges mezőgazdasági termeléshez kapcsolódó beruházások esetében az 1,3 milliárd forintot,

- a mezőgazdasági termékfeldolgozáshoz vagy -forgalmazáshoz és az erdőgazdálkodáshoz kapcsolódó beruházások esetében pedig a 2 milliárd forintot.

A kamattámogatás mértéke az ügyleti kamat 80 százaléka, de legfeljebb 2 százalékpont. További követelmény, hogy kamattámogatás csak azon kamatidőszakra nyújtható, amelynél a hiteldíj nem haladja meg a 2,5 százalék/év szintet.

A kamatidőszak hiteldíjának számításakor figyelembe kell venni az ügyleti kamatot, továbbá valamennyi, a hitelhez kapcsolódó, a hitelfelvevőt terhelő díjat, jutalékot.

A rendelet részletesen szabályozza a kamattámogatás igénylését és azt is, hogy milyen gépek vásárlása után jár a támogatás.

napi.hu

Kapcsolódó cikkek

Júniusban 16 mm csapadék a hazai száraz térségekben

2021. szeptember 14. 12:00
Ez az év is bebizonyította, öntözni költséges, de nélküle hatékonyan termelni a mezőgazdaságban már nem lehet, mivel a csapadék eloszlása egyenetlen, ha van. A víz kincs, ezért fontos a megfelelő megoldás, mely a vízkészleteinket is megóvja, a másfelől a felelős fenntartható vízgazdálkodást segíti elő, de az intenzív agrártermelést is támogatja.

Megszereztük az uniós terveket: sürgősségi beruházások indulhatnak a magyar vidéken

2021. augusztus 25. 09:01
A Régiók Európai Bizottsága (CoR) szerint a helyi és regionális önkormányzatok még mindig erőteljesen viselik az új koronavírus-járvány hatásait. Az általuk végzett felmérés eredményei azt mutatják, hogy egyértelmű igényt támasztanak a kohéziós uniós politika kapcsán tavaly bevezetett rugalmassági intézkedések kiterjesztésére, amely az uniós strukturális alapokat és az állami támogatásokat mozgósítja a COVID-19 elleni küzdelemben. A HelloVidékhez eljuttatott anyag szerint a régióknak és városoknak rendkívüli szabályokat kell fenntartaniuk annak érdekében, hogy biztosítsák a sürgősségi beruházások folyamatosságát és az olyan kulcsfontosságú kezdeményezések megvalósítását, mint például a munkahelymegtartó programok.