Keresőkutyákkal akadályoznák meg az afrikai sertéspestis terjedését Németországban
2024. április 26. 11:59
A keresőszolgálatot a tartományi erdészeti hivatal az egész ország területére ki akarja terjeszteni.
Az afrikai sertéspestis (ASF) milliárdos károkat okozhat. Ezért Észak-Rajna-Vesztfália német tartomány állategészségügyi hatóságai a gazdaszervezetekkel közösen minden eszközt megragadnak ennek elkerülése, illetve megelőzése érdekében. Többek között fokozzák a betegség keresőkutyás felderítését – olvashatjuk a topagrar.com hírportálon.
Kutyákkal derítik fel az elhullott állatok tetemét – fotó: pixabay.com
A kutyák betanítása mintegy 6 hónapig tart, ezt követően azok gyorsan megtalálják a fertőzött tetemeket, és ezzel nagy mértékben hozzájárulnak a járvány terjedésének fékezéséhez, ami azért fontos, mert a terjesztés szempontjából az elhullott fertőzött állatok több kárt okozhatnak, mint az élők.
A kutyák betanítására önkéntesek is jelentkezhetnek, a keresőszolgálatot pedig a tartományi erdészeti hivatal az egész ország területére ki akarja terjeszteni.
A korábbi 14 ember-kutyás csapat – Olaf Müller kutyakiképző irányítása mellett – májustól hét új csapattal bővül, mert mióta a járvány átlépte az ország határát, mindig újabb csapatokkal kell készülni a vaddisznók esetleges ASF-fertőzéseire.
A csapatok egyébként rendszeres konzultációt és tapasztalatcserét folytatnak más német tartományok hasonló szervezeteivel.
forrás: agroinform.hu
Kapcsolódó cikkek
Új szőlőültetvény telepítése: szabályok, határidő, nyomtatványok
2023. március 07. 18:27
A Hegyközségek Nemzeti Tanácsának tájékoztatása.
Az új telepítési engedély iránti kérelmet 2023. április 1. és április 30. között lehet benyújtani a létesítendő ültetvény helye szerint illetékes hegybírónál, olvasható a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának honlapján.
A BEPORZÓK MEGÓVÁSA KÖZÖS KÖTELESSÉGÜNK
2023. március 28. 10:26
Közös faültetéssel hívta fel a figyelmet a beporzók védelmére és a biológiai sokféleség megóvására Nagy István agrárminiszter és Marjan Cencen, Szlovénia nagykövete.
A tárcavezető hangsúlyozta, a természet az egyik legnagyobb kincsünk, ezért mindent meg kell tenni azért, hogy fenntartható és biztonságos környezetben élhessünk. Nagy István kiemelte, az Európai Unióban mintegy 17 millió méhkaptár van, és 600 ezer méhész dolgozik. Összehasonlításul: Magyarországon 1,2 millió méhcsaládot tartanak a gazdák és 13 méhcsalád jut egy négyzetkilométerre. Ez a szám nálunk a legmagasabb a világon.