Kulturális feltöltődés a fertődi Esterházy-kastélyban

2024. augusztus 12. 16:02
Ön járt már valaha a barokk-rokokó fényűzéséről híres Esterházy „Pompakedvelő” Miklós tündérvilágában? Ha még nem tette volna meg eddig, itt az ideje, hogy felkeresse ezt a pezsgő kulturális központot, ami a nyári időszakban koncertekkel, változatos programokkal és kertmozival várja az idelátogatókat.
Kulturális feltöltődés a fertődi Esterházy-kastélyban
Július közepétől kezdetét vette a régizene egyik legkiválóbb nyári koncertsorozata Eszterházán. A Haydneum Koncertek keretén belül a meseszép Apolló-teremben hat héten át a klasszikus zene kiváló képviselői idézik meg a „magyar Versailles” fénykorát. 
Fertod-kastely-Apollo-terem-Pazirik, Fotó: Pazirik Kft.
Hat héten át az Apollo-teremben idézik meg a "magyar Versailles" fénykorát (Fotó: Pazirik Kft.)
 
A kastély kínálta múzeumpedagógiai foglalkozások különleges és maradandó élményeket kínálnak a látogatóknak, amelyek segít felfedezni az Esterházy-kastély varázslatos világát. Csak a képzelet szab határt a programkavalkádnak, amit a kastély nyújtani tud: 18. századi jelmezekbe bújva vehetnek részt az iskolai vagy baráti csoportok egy élménydús időutazáson, ahol megismerkedhetnek az egyedülálló mértékben fennmaradt és helyreállított chinoiserie, vagyis kínaizáló művészettel is.
Fertod-kastely-diszkapu-BatarZsolt, Fotó: Batár Zsolt
Múzeumpedagógia foglalkozások segítenek felfedezni a kastély varázslatos világát (Fotó: Batár Zsolt)
 
Aki pedig igazán egyedülálló kilátásra vágyna, sétáljon fel a kastély 18. századi falfestésekkel díszített legfelső szintjére! A Belvedere-ből csodás panoráma tárul a szem elé a fényűző rezidenciát körülölelő franciaparkra és a Lés-erdőre.
Fertod-kastely-kert-BatarZsolt, Fotó: Batár Zsolt
A kastélyt körülölelő franciapark (Fotó: Batár Zsolt)
 
A közel 8000 rózsatövet számláló Rózsakert, illetve a Rózsaház gyönyörűen burjánzó, virágokkal teleültetett udvara is várja a látogatókat. 
Fertődön újra várnak mindenkit Eszterháza rózsái | Sokszínű vidék
Nyitókép: Pazirik Kft.
forrás: turizmus.com

Kapcsolódó cikkek

Tanösvényekkel és kilátókkal várnak a Veszprém környéki erdők

2023. május 30. 12:59
A VERGA Veszprémi Erdőgazdaság Zrt. csaknem 50 000 hektár, állami tulajdonú területet felügyel és gondoz több mint 50 éve. 2018 óta, több mint 83 hektár területen végeztek újerdő telepítést és közel 300 hektáron erdőfelújítást.
Az erdőgazdaság főleg Veszprém vármegye területén végzi gazdálkodási tevékenységét. 

Ünnepélyes keretek között nyitott meg a megszépült Anna Grand Hotel

2024. március 27. 19:13
Két évszázados hagyományokkal bíró falak és 21. századi luxus: a soft opening időszak után immár teljes pompájában várja vendégeit a megújult Anna Grand Hotel Balatonfüreden.