Lesz-e munkavédelmi kamara?
Az ülés napirendjén a következő témák szerepeltek: A munkavédelmi szakemberek kötelező továbbképzési rendszerére vonatkozó oldaljavaslatok megvitatása. A munkavédelmi képviselő szerepének megerősítése. A hőségriadó alatt szabadtéri munkavégzés során kötelezően betartandó pihenőidőről, kötelező munkaszervezési intézkedések bevezetéséről szóló ajánlás előkészítése. Az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény módosulásának hatása a munkavédelmi adatkezelésre.
A munkavédelmi szakemberek kötelező továbbképzési rendszerére vonatkozó oldaljavaslatok megvitatása kapcsán a kormányzati oldal, a munkaadói oldal és a munkavállalói oldal egyetértett ennek szükségességéről. Első feladat az egységes munkavédelmi kamara megalakítása lenne. A munkaadói oldal egy hétpontos javaslatot ismertetett a munkavédelmi szakemberek egységes nyilvántartásba vételéről, a kreditrendszer kialakításáról, a szakemberek speciális képzéséről, és a kamarai tagságról. Az egységes országos nyilvántartás bevezetésének jelenlegi gátja a szakma TEÁOR (gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszere) rendszerbe történő beillesztése.
A hőségriadó alatt szabadtéri munkavégzés során kötelezően betartandó pihenőidőről, kötelező munkaszervezési intézkedések bevezetéséről szóló napirendnél szakértői hozzászólások megerősítették, hogy úgy munkaegészségügyi, mint munkabiztonsági szempontból szükséges a jelenlegi szabályozást módosítani. A munkáltatói oldal e napirenddel kapcsolatos javaslatát már az elmúlt évben megtette.
A Bizottság tárgyalt a munkavédelmi képviselő szerepének megerősítéséről, valamint a képzésekről.
Az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény módosulása a munkavédelmi adatkezelésre is hatással van. A május 25-én életbe lépő GDPR munkáltatókat terhelő adatkezelési szabályozásra fel kell készülni.