Lezárták Catania repülőterét az Etna kitörése miatt

2024. július 23. 16:34
Olaszország legaktívabb vulkánja hétfő éjszaka ismét nagy erőkkel kitört. Az Etna hamuja miatt ismét le kellett zárni a helyi repülőteret.
Lezárták Catania repülőterét az Etna kitörése miatt
Hétfő éjjel ismét kitört az Etna / Fotó: Anadolu via AFP
 
Lezárták ma a szicíliai Catania repülőterét, amelyet hamueső temetett be az Etna vulkán kitörése miatt.
 
A belföldi és külföldi repülőjáratokat Palermóba és Trapaniba irányították át. A sziget légi közlekedésében fennakadással kell számolni.
 
Az aktív vulkánnak számító Etna az éjszaka folyamán hatalmas robajjal tört ki ismét.
 
Catania repülőtere található a legközelebb, ezért a kráterekből felemelkedő hamufelhő itt szokott lecsapódni. A pályák és a gépek megtisztítása órákat vesz igénybe, de csak azután lehet elkezdeni, hogy leállt a hamueső.
 
Az országos geofizikai és vulkanológiai intézet (INGV) kedd reggel magas színű – vörös – készültséget rendelt el, majd narancssárga színűre, vagyis közepes fokozatúra csökkentette. Utoljára az Etna július közepén, a Stromboli vulkánsziget kitörésével egy időben ébredt fel.
 
forrás: vg.hu

Kapcsolódó cikkek

6 borrégió, 22 borvidék és 67 borászat a Debreceni Jazz- és Bornapokon

2023. július 14. 12:40
A Debreceni Bor- és Jazznapok Magyarország legrégebben létező jazzfesztiválja, melyet – a 2020-as év kivételével - 1972 óta minden évben megrendeztek. Idén augusztus 3. és 6. között várják az ország minden tájáról érkező borbarátokat és jazzkedvelőket a debreceni Nagyerdőbe, a Békás-tó partjára.
 
A rendezvényen hazánk mind a 6 borrégiója és 22 borvidéke bemutatkozik majd 67 borászaton keresztül - így többek között az egri, a mátrai, a kunsági, az etyeki, a csopaki, a szekszárdi, a badacsonyi, a tokaji, a villányi és a soproni pincészetek is górcső alá kerülhetnek.

Új nagysebességű vasútvonal köthet össze négy európai fővárost

2023. augusztus 24. 17:55
Az olasz állami vasúttársaság növelni kívánja a rövid távú repülőjáratok versenyképes alternatíváját, így új nagysebességű vasútvonal jöhet létre Brüsszel, Amszterdam, Párizs és Berlin között.
Az elmúlt évek egyik legjelentősebb európai vasúti változásaként fokozódik a versenyt a magán- és állami vasúttársaságok között a határokon túl, ezzel alternatívát biztosítva a repülésre – írja a Timeout.